Konalo se zde 1. a 2. kolo letošního ročníku v disciplíně lezení na rychlost. O tom, že si závodníci z Horolezeckého oddílu SK Nový Bor (HO SK N. Bor) vedli více než úspěšně, svědčí sbírka 13 medailí, kterou si z tohoto klání přivezli.

Obě reprezentantky, Anna Wágnerová a Petra Vojířová, pojaly tyto závody jako přípravu na nejbližší závody Evropského poháru, jež se konají začátkem července ve francouzkém Chamonix a německém Friedrichshafenu. Obě mistryně republiky splnily svou povinnost a domů si každá z nich odvezla tři zlaté kovy.

Další zlato a dvě stříbra přidala Kateřina Bělková v kategorii C, když jí celkové vítězství uniklo po drobné chybě jen o pár setin vteřiny. Úspěšně vystoupila v kategorii D (do 12 let) i desetiletá Jana Stromecká. Tři stříbra z ČP je zatím její největší úspěch.

První, stříbrnou medaili si na 12 m vysoké umělé stěně vybojoval jediný chlapec v novoborském týmu, teprve sedmiletý Jan Šimůnek. Do Příboru jel na zkušenou a trenéry nečekaně potěšil.

Zatímco mladým lezcům z HO SK N. Bor se na stěnách v ČR i zahraničí evidentně daří, podporu města nemají.

„Především starosta Jaromír Dvořák, který svou osobní zášť vůči mně přenáší i na náš oddíl, se patrně nemůže smířit s úspěchy mých svěřenců,“ myslí si trenér Petr Mánek a pokračuje. „Právě jeho zásluhou zastupitelstvo na návrh rady města snížilo sportovním výborem doporučenou dotaci o celou jednu třetinu a těchto dvacet tisíc korun přidalo tělovýchovné jednotě, ve které je starosta členem. Při jednání s představiteli našeho sportovního klubu se starosta neustále odvolával na kolektivní rozhodnutí rady města, a tak si nakonec po rozhořčených novoborských hasičích znepřátelil další skupinu obyvatel, tentokrát z řad rodičů a členů SK Nový Bor,“ zdůrazňuje dále Petr Mánek, trenér novoborských lezců.