Dva turnaje během jediného víkendu Liberecký pohár a Národní pohár (dorost, junioři, U21, 1. liga seniorů) uspořádal karate klub Shotokan Sport Centrum (SSC) Česká Lípa pod záštitou Českého svazu karate.

„Všechno začalo přípravou už v pátečních večerních hodinách, a to nejprve v hale hotelu Lípa na Špičáku, kde jsme na soutěž Libereckého poháru postavili tři tatami," popisoval náročnou organizaci šéftrenér SSC Česká Lípa Josef Polák.

Sobotního klání se zúčastnilo 219 závodníků z 21 klubů celé České republiky. „Celodenní soutěž probíhala ve sportovním duchu karate a všechno proběhlo bez problémů, za což jsme rádi," přiznal Polák s tím, že v 18 hodin už byl před halou připravený kamion, kterým se převezl potřebný materiál přes celé město do Městská sportovní haly ve Wedrichově ulici.

„Tam bylo zapotřebí postavit hned pět tatami, zajistit časomíru, ozvučení a zprovoznit on-line vysílání. Musím říct, že celý pořadatelský tým SSC pracoval s takovým obrovským nasazením, aby vše bylo co nejdříve připraveno jak pro závodníky, trenéry a rozhodčí, tak i pro diváky," zdůraznil šéftrenér klubu Josef Polák a doplnil, že nedělního závodu se zúčastnilo 210 karatistů z 51 klubů, což činilo celkem 327 startů.

Národní pohár a 1. liga seniorů se konaly v České Lípě poprvé. „Přiznávám, že jsem byl pod velkým psychickým tlakem, ale teď už mohu s klidem konstatovat, že jsme to společně zvládli na výbornou, za což musím všem, kteří se na poklidném průběhu obou soutěží podíleli a spolupracovali, opravdu upřímně a velmi poděkovat. Samozřejmě, že náš dík patří také Městu Česká Lípa," netajil spokojenost předseda klubu SSC, jenž také přiznal, že i přes drobné kolize některých soutěžících, kteří se nechali unést bojovým duchem karate, došlo i na některá drobná zranění.

Přijela i záchranka

„Nepříjemným zážitkem bylo zranění jednoho nejmenovaného závodníka, který po kontaktu se soupeřem zůstal ležet s bolestivou tváří na tatami. Musela být proto přivolána záchranná služba, která borce ošetřila, a on pak opouštěl sportovní halu za bouřlivého potlesku všech přítomných. Přejeme mu tímto brzké uzdravení."

Víkendových soutěží, tedy Libereckého poháru i Národního poháru, se pochopitelně zúčastnily oba českolipské karate kluby: pořádající SSC a Sport Relax.

Při sobotním klání nasbíral Sport Relax 15 cenných kovů, SSC získal o pouhé dvě medaile méně.

Na Národním poháru bral klub SSC dvě bronzové ocenění, Sport Relax si odnesl jedno zlato a čtyři stříbra.

„Je důležité, že jsme vytvořili týmy ve všech věkových kategoriích, které budou usilovat o další úspěchy. Nyní se chystáme se na mistrovství republiky a věříme v úspěšnou reprezentaci klubu i našeho města," podotkl Pavel Znamenáček, šéftrenér Sport Relaxu.

Sport Relax. Zdroj: archiv