Velký sportovní svátek zažije tento týden Česká Lípa. Během zřejmě největší sportovní akce letošního roku si na své přijdou fanoušci florbalu. Aktivní českolipský Florbalový klub pro ně totiž přichystal den plný lahůdek.

V sobotu se na Zimním stadionu, kde na jeden den překryje ledovou plochu speciální palubovka, odehrají tři velká florbalová utkání, která slibují skvělou podívanou.

Jako první se na zimním stadionu od 13 hodin představí juniorské týmy dvou nejlepších českých florbalových klubů: Mladé Boleslavi a Tatranu Střešovice, které v Lípě odehrají klasické mistrovské utkání juniorské extraligy. Pro oba týmy bude vzájemné střetnutí vrcholem podzimní části sezóny, takže má velkou váhu, že se vzájemný souboj odehraje právě v České Lípě.

Srdce domácích florbalových fanoušků určitě zaplesají nad dalším utkáním, kterým bude prvoligové derby mezi domácími florbalisty a ještě vloni extraligovým FBC Liberec.

„S Libercem se pravidelně potkávají naše žákovské a mládežnické výběry, pro které je Liberec často úhlavní soupeř. Otázkou bylo, kdy se proti sobě postaví také výběry dospělých. A poté, co Liberec sestoupil z extraligy, je to tady," říká Štěpán Slaný, hrající opora a manažer FBC Česká Lípa.

Mezi českolipským a libereckým florbalovým klubem funguje rivalita i z jiných důvodů. „Hodně našich hráčů v Liberci působilo a patřili tam mezi opory," říká Slaný, jenž v dresu FBC Liberec také nastupoval.

Ještě bližší vztahy ale manažer českolipského klubu udržuje s florbalovým klubem z Mladé Boeslavi. Technology Florbal Mladá Boleslav příští sobotu nevyšle do České Lípy jen svůj juniorský tým, ale také superligový mančaft, jenž na českolipském zimáku po skončení derby Česká Lípa Liberec odehraje mistrovské utkání Tipsport Superligy proti týmu Hu-Fa Panthers Otrokovice.

„Získat superligové utkání do České Lípy se nám podařilo hlavně díky nadstandardním vztahům s Mladou Boleslaví. Navíc Česká florbalová unie podporuje, když se Superliga vyváží i do jiných měst a některé vybavení nám zapůjčí zdarma," řekl Slaný.

Českolipští sportovní fandové tak díky FBC Česká Lípa uvidí v jediném dni tři skvělá florbalová představení.

FBC navíc věří, že se mu díky větší kapacitě českolipského Zimního stadionu podaří na derby s Libercem překonat letitý divácký rekord první florbalové ligy.