V prvním setu hosté hráli dobře. Soupeře odtlačili podáním a dařilo se jim eliminovat útok soupeře. Přesto si nevytvořili výraznější bodový náskok. Set dospěl do koncovky, kterou Českolipští zvládli lépe a ujali se vedení 1:0.

To, co se jim dařilo v prvním setu, už ve druhém nezopakovali. Kazili příliš mnoho podání a účinnost podání byla hodně nízká. Mladíci soupeřova mužstva českolipská podání kvalitně přihrávali a rychlou hrou v útoku ničili hostující obranu. Skóre ve prospěch domácích utěšeně narůstalo a druhý set lehce vyhráli. Další sety byly podle stejného scénáře: v jejich úvodech Lokomotiva s favoritem ještě držela krok, pak jí však domácí borci odskočili o několik bodů a sety po 90 minutách dotáhli do vítězného konce.

„Věděli jsme, že nás čeká těžký soupeř, který v soutěži ještě ani jednou neprohrál. Chtěli jsme překvapit a zvítězit, ale to se bohužel nepovedlo,“ hodnotil duel českolipský trenér Konstantin Chocholouš. „Přestože jsme prohráli a dělali mnoho chyb, z mého pohledu bylo v zápase i několik pozitivních věcí. Předně se mi zdálo, že se náš tým už zase semknul.“

Další víkend čekají Českou Lípu dva veledůležité zápasy, a to s Hradcem a s MFF Praha. „V nich nutně potřebujeme uspět, tedy pokud si chceme zahrát play-off,“ zdůraznil českolipský kouč. (rav)