Již třetí druholigové dvojutkání nedokázali hráči Lokomotivy Česká Lípa potvrdit první vítězství také druhým. S Prosekem, Mnichovým Hradištěm a tuto sobotu také s Rakovníkem vyhráli Českolipští vždy „jen“ první zápas. Nad sousedním týmem z tabulky VK Rakovník domácí v odvetě dokonce vedli 2:0 na sety, ale udržet doma 4. bod se jim nepodařilo.
„Od třetího setu jsme začali odcházet fyzicky, chyběla nám síla a potom v konci i morálka,“ vystihl příčinu dílčího neúspěchu trenér Konstantin Chocholouš a dodal, že soupeř byl více vyhecovaný a více bojoval o každý balón.

Lokomotiva Česká Lípa - Rakovník 3:2 (-17,-23,14,18,12)

Ani úvod prvního utkání nebyl pro domácí příznivý. Lokomotiva měla špatný příjem, obdržela dokonce 8 přímých bodů z podání a první sadu prohrála poměrně výrazně. V druhém setu se už zlepšeným výkonem začalo blýskat na lepší časy. Domácí sice ještě neuspěli, ale vyrovnaná koncovka byla příslibem do dalšího dění.
Třetí a čtvrtý set hrála Lokomotiva svůj nejlepší volejbal a drtila soupeře ve všech činnostech. „Měli jsme lepší příjem, naopak soupeř na něm hodně kazil,“ vypíchl nejdůležitější rozdíl ve hře obou týmů trenér Chocholouš. Začátek rozhodující zkrácené sady domácím příliš nevyšel, ale nepříznivý stav 5:7 nakonec dokázali otočit ve svůj prospěch a zápas dohrát do úspěšného konce.

Lokomotiva Česká Lípa - Rakovník 2:3 (26, 23, -21, -18, -12)
Nadprůměrným výkonem vstoupila Lokomotiva i do druhého utkání. Dařilo se jí zejména na síti. Pochybení v poli bez problémů bodově vyvažovaly dobré bloky a smeče. Zpestření do hry vnesl také několika chytrými „zalejvkami“ nahrávač Javůrek. Přesto se soupeř držel a úvodní dvě sady dospěly do těsné koncovky. První set za stavu 24:21 zdramatizovala zbytečná chyba na síti, která domácí rozhodila a Rakovníku umožnila vyrovnat. Lokomotiva nicméně prokázala pevnější nervy a sadu nakonec získala.
Druhý set byl sice také bodově vyrovnaný, ale těsné vedení se v jeho průběhu celkem spolehlivě drželo jen na straně domácích.
Rakovník před třetí sadou působil poměrně rezignovaně, ale to ještě netušil, že Lokomotiva značně poleví a zápas se otočí na jeho stranu. Ve třetí a čtvrté sadě nebylo pochyb o tom, kdo má více ze hry. Před pátým rozhodujícím setem nabádal unavené hráče trenér Chocholouš k většímu nasazení: „Trochu radosti do toho, ne tak odevzdaně… Každý musí něco přidat!“ Nepomohlo. Rakovník pohodlně dokráčel k hranici patnácti bodů.
Do konce sezony zbývají 4 kola, v příštích dvou se Lokomotiva střetne s TJ Praga Praha. „Je to hodně vyrovnané. Budou rozhodovat zbývající zápasy. Můžeme skončit třetí, ale taky klidně sedmí,“ nastínil šance týmu trenér Konstantin Chocholouš.
Sestava Lokomotivy: Javůrek, Poživil, Janoušek, Boleslav, Mašek, Čibera, libero Němec T., střídali: Macháček, Major.


Tabulka po 32. kole:

1. Příbram B 80:46 57
2. Prosek Praha 72:45 53
3. Odol. Voda 69:53 50
4. Loko Č. Lípa 65:63 48
5. Rakovník 66:64 48
6. Železný Brod 61:61 48
7. Praga Praha 55:67 45
8. Mladá Boleslav 56:71 45
9. Loko Liberec I 51:73 44
10.Mn. Hradiště 44:76 42