Aby domácí mohli pomýšlet na umístění ve středu tabulky, bylo nutné alespoň jedno utkání vyhrát. To se jim podařilo.

Lokomotiva Česká Lípa - KMST Liberec C 10:6

Po dvou výhrách ve čtyřhrách se Lokomotiva ujala vedení, které díky vyrovnanosti hráčů udržela až do získání vítězného desátého bodu. V celku KMST podali výborný výkon Karel Brožík a Josef Smetana.

Body Lokomotivy Česká Lípa: František Just 3, Miloš Flanderka 3, Vladimír Milata st. 2, František Bříza 0 a dvě čtyřhry.
Body KMST Liberec: Karel Brožík 3, Josef Smetana 2, Martin Huk 1 a Vojtěch Waldauser 0.

Lokomotiva Česká Lípa - SKST Liberec D 5:10

V druhém utkání s největším favoritem divize, celkem SKST Liberec, který nastoupil v herně v Dubické ulici mimo Adama Zikmunda v nejsilnější možné sestavě, bylo od začátku zřejmé, že hosté jsou nad síly Lokomotivy. Českolipský tým se snažil, ale na rychlost a umění mladíků z největšího oddílu v Libereckém kraji (možná i v republice) nestačil. Jen Miloš Flanderka a František Bříza dokázali hráče hostů dvakrát porazit, což bylo ale málo.

Mladí hráči SKST Liberec Jan Mečl ml. a Michal Blinka si zaslouží i další pochvalu. Jejich stálé zlepšování sportovní úrovně, ale především vzorné vystupování v průběhu celého utkání, bylo příkladné a pro některé hráče možná i inspirující.

Body Lokomotivy Česká Lípa: Miloš Flanderka 2, František Bříza 2, František Just 1, Vladimír Milata st. 0.
Body SKST Liberec: Michal Blinka 4, Jan Mečl ml. 2, Tomáš Prosa 1, Michal Perný 1 a dvě čtyřhry.

Po odehrání první třetiny soutěže se zástupci českolipského okresu v tabulce rozdělili.

Jiskra Nový Bor, která má letos velmi vyrovnaný a silný tým v čele s nejlepším hráčem v úspěšnosti soutěže Janem Fojtíkem, je mezi celky, které budou pravděpodobně bojovat o postup do třetí ligy.

Lokomotiva Česká Lípa v případě, že hráčům vydrží stávající forma, ale v jejich věku i zdraví, má předpoklady, že se divize v nejlepší herně v kraji bude hrát i v příštím roce.

SKST Cvikov je zatím ze zástupců českolipského okresu na posledním místě. Bohužel se mužstvu zranil Rudolf Bílek, a tak oporu Cvikova budou muset zastoupit Milan Fišera a Vratislav Česenek a zatím nelichotivé postavení mužstva v tabulce se pokusit vylepšit.