Staronové posily se českolipským volejbalistům osvědčily. Navrátilci Marcel Novák a zejména Lukáš Jabor podali nadprůměrné výkony a i díky nim vyhrála domácí Lokomotiva nad Karlovými Vary přesvědčivě oba sobotní zápasy.

Karlovy Vary, jakožto nováček soutěže, přijely do České Lípy s celkem neznámou sestavou hráčů ve věku okolo třiceti let. Lokomotivě byly nicméně důstojným soupeřem. „Vary hrály výborně na přihrávce a obranu v poli měly taky dobře zorganizovanou. Jen v útoku už to nebylo tak dobrý,“ ohodnotil soupeře trenér domácích Konstantin Chocholouš. S hrou svých svěřenců byl přes drobné výhrady spokojený. „Zejména naši středáci svoje soupeře jasně přehrávali,“ vypíchl přednost týmu.

Č. Lípa – K.Vary 3:1 (20,–21, 19, 16)

Po vyrovnaném začátku prvního setu se domácí dostali díky kvalitnímu podání a dobrým blokům postupně do šestibodového vedení. Vysoký náskok ale vlastními chybami v útoku téměř ztratili. Koncovka jim ovšem vyšla na výbornou a set byl nakonec jejich.

Druhá sada začala hrubými chybami Lokotky opět v útoku, což znamenalo tříbodový odskok Karlových Varů. Tento rozdíl si hosté dokázali udržet až do konce setu. „Přesto, že to bylo dobře nahrané, tak jsme se nadále neprosazovali v útoku. Soupeř nás přehrál,“ podotkl k slabším chvilkám svých hráčů trenér Chocholouš.

Oživení do hry domácích přinesl až vystřídavší Marcel Novák. „Vyhecoval celý manšaft k lepšímu výkonu. Jeho hra v útoku i v poli - fakt dobrý,“ chválil Nováka Chocholouš. Právě kvalita útočných kombinací Lokomotivy šla ve třetím a potažmo čtvrtém setu rapidně nahoru. Obě sady Českolipští celkem snadno vyhráli a připsali si první výhru.

Sestava Č. Lípy: Javůrek, Poživil, Jabor, Macháček, Janoušek, Pekárek, libero - Pavlíček (střídali: Novák, Mašek, Čibera, Nacházel).

Č. Lípa – K.Vary 3:0 (24, 20, 20)

Ani po prohře a následné přestávce nenastoupily Vary k druhému zápasu se složenými zbraněmi. V závěru prvního setu se dokonce výbornou hrou v poli dostaly ke dvěma setbolům. Domácí však prokázali pevné nervy a nepříznivý stav otočili.

Druhá a třetí sada měly podobný, a dá se říci i jednoznačný, průběh. Obě byly v první polovině vyrovnané a v obou se Lokomotiva dostala při podání Martina Janouška do pětibodového vedení, které si dokázala udržet až do závěrů sad. Druhé vítězství České Lípy bylo přece jen snazší než to první.

Sestava Č. Lípy: Javůrek, Poživil, Macháček, Mašek, Pekárek, Bajer, libero - Pavlíček (střídali: Novák, Jabor, Janoušek, Čibera, Nacházel).