„Závod se pojede v kryté hale. Je to takový obrovský mrazák, kde je umístěna sedačková lanovka a vodou preparovaný svah,“ vysvětluje člen klubu UGA Kamenický Šenov, pro kterého se jedná o první start v Evropském poháru. „Zúčastnit se ho mohu hlavně na základě výsledků z minulé sezony, kdy jsem si velmi výrazně polepšil své FIS body a postavení ve světovém i českém žebříčku.“

Tak například březnové mistrovství ČR ve Špindlerově Mlýně hodnotí lyžař z K. Šenova jako svůj dosud nejúspěšnější. V obřím slalomu byl šestý nejlepší z Čechů, v super-g dosáhl na titul akademického vicemistra republiky.

„Mezi své největší úspěchy řadím vyhraný slalom ve švýcarském Flumserbergu a samozřejmě Univerziádu v Číně,“ doplňuje Josef Kelemen, který zde obsadil deváté místo v kombinaci, patnáctý skončil v super-g, 20. ve slalomu, 26. v obřím slalomu a 28. ve sjezdu. „To byly výsledky, které česká výprava za neúčasti zraněného Vráblíka neočekávala,“ vrací se k Univerziádě.

Na závěr sezony se Kelemen ještě zúčastnil série závodů ve St. Moritz (Švýcarsko), Garmisch-Partenkirchen (Německo), Courchevel a Val Thorens (Francie). V St. Moritz sice dvakrát nedokončil, ale v Garmisch-Partenkirchenu podal skvělé výkony, když za účasti kompletní německé špičky včetně Felixe Neureutera, jenž jezdí ve Světovém poháru nejhůře do první pětky, zaostal o 2,64 s.

„Dobrou formu jsem si s sebou odvezl i do Francie, když po dvou 4. místech, kdy mi jednou chybělo na třetí místo jen 0,04 sekundy, jsem si spravil chuť třetím místem v super-g ve Val Thorens, kdy mě od vítězství dělilo pouhých 27 setin.“

Ve všech ostatních závodech dosáhl šenovský lyžař umístění v první desítce (1x 5. místo, 1x 6. místo, 1x 7. místo a 1x 8. místo).
„Obzvláště si cením pátého místa ze slalomu ve Val Thorens, kdy jsem zaostal za vítězným Francouzem Fourratem o 1,11 setiny.“

A jak Josef Kelemen hodnotí letošní přípravu? „Velmi kladně. Po skončení zimy jsem byl třikrát na ledovci, přes léto jsem trénoval hlavně fyzičku a na jeho jsme byli s tréninkovou skupinou dvakrát trénovat právě ve Wittenburgu. Doposud jsem stihl čtyři soustředění na ledovcích Pitztal a Kaunertal v Rakousku. Musím říct, že letos jsou podmínky pro trénování téměř optimální a už se těším na první závody,“ neskrývá nadšení Josef Kelemen.