Alpský lyžař Kelemen se chystá na Zimní univerziádu v Číně

Kamenický Šenov - Solidní formu před odletem na Zimní univerziádu v čínském Herbinu prokazuje lyžař Josef Kelemen z oddílu UGA Kamenický Šenov.

6.2.2009

Alpský lyžař Josef Kelemen. Foto: archiv

„Dařilo se mi v lednu hlavně na závodech evropského poháru FIS-UNI,“ řekl exluzivně pro českolipský Deník Josef Kelemen. „Největšího úspěchu jsem dosáhl v superobřím slalomu v rakouském Gerlitzenu, kde jsem skončil na 4. místě, jen o 27 setin sekundy za vítězným Rakušanem Sablatnikem,“ pochlubil se.

V Gerlitzenu se jel i obří slalom, v němž obsadil pátou příčku. Přitom po prvním kole byl šenovský rodák až osmý se ztrátou 1,51 sekundy na vítězného Belgičana Van den Bogaerta. „Druhé kolo se mi vydařilo, zajel jsem třetí nejrychlejší čas a to mi pomohlo propracovat se k celkovému pátému místu,“ doplnil student Vysoké školy finanční a správní v Praze, v oboru Finanční řízení podniku a podnikové finance.

Chybu, jak sám říká, však udělal v následném slalomu speciál, kde v prvním kole skončil až osmnáctý. „Znovu se mi ale vydařila druhá jízda a díky tomu jsem poskočil alespoň na deváté místo.“ Evropský pohár FIS-UNI pak pokračoval závody v St. Lambrechtu obřím slalomem a slalomem speciál.

Ve slalomu speciál obsadil člen klubu UGA K. Šenov 10. místo (ztráta 1,9 sekundy na vítězného Štancela ze Slovenska) a v obřím slalomu si o jedno místo pohoršil, když dojel jako jedenáctý. Nutno ale podotknout, že Josef Kelemen byl z českých lyžařů, kteří zde startovali, nejlepší.

„Panovalo tam hodně špatné počasí, byly velmi těžké podmínky, ale na druhou stranu nás tyto závody prověřily před blížící se univerziádou, která začíná 18. února a já se na ni moc těším,“ usmívá se J. Kelemen, který s českou výpravou do Číny odlétá 13. února. Reprezentovat Českou republiku bude ve všech disciplínách, tedy ve slalomu, obřím slalomu, super-G a sjezdu. Nejvíc se prý těší na technické disciplíny.

„Už jen samotnou účast na Zimní univerziádě považuji za jeden ze svých největších úspěchů své dosavadní sportovní kariéry,“ podotkl na závěr lyžař, který v současné době dolaďuje formu v rakouském lyžařském středisku Seefeld.

6.2.2009 VSTUP DO DISKUSE

Ilustrační snímek.

Bezdomovec se jednou rukou nedokázal obléct, pomohla asistentka strážníků

Od neděle pojedou autobusy zase jinak

OBRAZEM: Právě jsme se narodili - miminka 49. týdne 2017

Česká Lípa - Miminka narozená v uplynulém týdnu. K blahopřání všem šťastným rodičům se připojuje i redakce českolipského Deníku.

Největší riziko pracovního úrazu hrozí v pondělí dopoledne, varují odborníci

Severní Čechy - Během loňského roku došlo v České republice k přibližně 44 tisícům pracovních úrazů, jejíchž léčení si vyžádalo více než 2,5 milionu zameškaných kalendářních dnů. K úrazům nejčastěji docházelo v pondělní dopoledne. Podle zjištění odborníků na bezpečnost práce se nejvíce zraněných vyskytuje mezi dvacátníky a čtyřicátníky.

Ach ti čeští muži. Čtvrtina shání dárky na Štědrý den

Severní Čechy - Zatímco ženy jsou vzorné a každá čtvrtá už má dárky nakoupené od října, čtvrtina mužů je naopak hodlá řešit až na poslední chvíli.