Celému závodu dominoval Matthew Emmons, olympijský vítěz z Athén a medailista u dalších Olympiád, který vyrovnal rekord střelnice nástřelem 599 bodů v disciplíně LM60 a stal se absolutním vítězem celého závodu. Navíc přidal i vítězství v disciplíně 3x20 s 588 body.

V silné konkurenci se dařilo i Manušickým. Ondřej Bílek si skvěle poradil s nejtěžší disciplínou, nástřelem 1144 se stal vítězem LM3x40 a současně přeborníkem kraje. Přidal ještě 7. místo v disciplíně LM60 v leže. V ženách se dařilo Michaele Širlové, která obsadila druhou příčku v disciplíně SM60 a stala se přeborníkem kraje. K úspěchům SSK Manušice můžeme přiřadit výsledky odchovankyně klubu Karolíny Brabcové, která nenechala nikoho na pochybách, že patří do vrcholového sportu, a nástřelem 587 bodů a 1166 bodů vyhrála obě disciplíny SM60 i SM3x40. K oceněným titulem krajský přeborník se přidala i manušická Šárka Hubená v disciplíně SM3x40.

„Díky finanční podpoře města Česká Lípa získává tento závod větší a větší popularitu a v letošním roce jsme museli již mnoho závodníků odmítnout z důvodu kapacity“ konstatuje Aleš Stupka ředitel závodu „snažíme se, aby závod byl pro závodníky zajímavý na patřičné střelecké úrovni, což dokazuje, že si ho státní reprezentace vybrala za sledovaný závod.“