Ve velmi silné konkurenci, kdy o úspěchu rozhodují desetiny, se nejvíce dařilo Štěpánu Jelínkovi, který po základním závodě byl na osmé pozici a postoupil do finálového závodu. Za bouřlivé divácké atmosféry se předvedl jako naprostý profesionál a postupně se každou ranou přibližoval medailovým příčkám. Nakonec z toho bylo fantastické druhé místo a titul vicemistra České republiky. V mladší kategorii se pak dařilo Šimonu Knapovi, nejmladšímu střelci SSK Manušice, který obsadil velmi pěkné páté místo.

Šimon Knap (vlevo) a Štěpán Jelínek.Šimon Knap (vlevo) a Štěpán Jelínek.Zdroj: archiv klubu„Ležačkáři“ z Manušic navázali na úspěchy svých kolegů, kteří se před měsícem zúčastnili Mistrovství České republiky ve vzduchových zbraní, ale v poloze vstoje. Matěj Bandas a Jakub Němec vybojovali bronzové medaile. Ve družstvech skončilo o pouhých 0,8 bodu na třetím místě družstvo SSK Manušice ve složení Jakub Němec, Honza Štěpáník a Matouš Prchal. Elisabet Knapová pak přispěla ke třetí příčce družstva Libereckého kraje.

„I přes všechna možná omezení a kratší jarní přípravě, se nám podařilo podat kvalitní výsledky na vrcholu sezóny a získat cenné kovy a umístění. Jsme na naše střelce právem pyšný“ hodnotí úspěch trenér SSK Manušice a vedoucí RSCM Karel Brabec.