Jako již tradičně se utkala dvě družstva, letos pod názvy Hvězdy a Komety, jež mezi sebou sehrála basketbalový zápas, který trval dvanáct hodin a dvacet minut. Letos se utkání od samého začátku vyvíjelo příznivěji pro Komety a ty také nakonec zvítězily v poměru 1488:1425.

Letos padly rekordy co do počtu účastníků i dosažených bodů. Dostavilo se 71 sportovců, z toho 45 mužů a 26 žen. Pořadatelé také připravili řadu doprovodných akcí, z nichž za zmínku stojí soutěž v hodech přes celé hřiště o digitální fotoaparát, hodinové miniutkání pouze pro dámy či stejný časový úsek vyhrazený pro veterány.

Nejmladším účastníkem se stal šestnáctiletý Lukáš Bárta, nejstarší hráčce bylo 59 let. Basketbalisté si rovněž mohli udělat obrázek o své momentální kondici díky zajímavé soutěži o „Nejlepšího spalovače tuku“, v jejímž rámci byl všem zúčastněným před a po utkání změřen obsah tuku a rozdíl určil vítěze.

V některých případech to nebyla veselá čísla, ovšem jedním z cílů basketbalového maratónu je právě zahájit nový sportovní rok a začít pracovat na zlepšování kondice.

Po skončení sportovní části byly kromě putovního poháru pro vítězné družstvo předány také ceny v individuálních kategoriích. Nejvíce času na palubovce strávil Petr Linhart, a to 4 hodiny 2 minuty a 38 sekund.

Poté následovala část společenská, diskotéka v jídelně vedle sportovní haly, tradičně spojená s výtečnými kulturními vystoupeními. Účastníci se jako vždy shodli na kladném hodnocení maratónu a přislíbili účast v dalším ročníku, který by měl proběhnout na začátku příštího roku.

Další informace o občanském sdružení Asociace Amatérských Sportovců Českolipska a o akcích, které pro všechny sportovní nadšence pořádá, lze nalézt na webové stránce www.aasc.cz. Na této stránce se zájemci také budou moci přihlásit k účasti v Tříkrálovém maratónu pod bezednými koši 2011.