Náročný víkend čekal tým českolipských silničářů MS AUTO.

V neděli klub pořádal další ročník oblíbené časovky do vrchu Českolipské Kozly a ve stejný čas hájil barvy týmu v Hodonicích u Znojma momentálně jeho nejlepší jezdec Vladimír Novák, v rámci podniku Extraligy masters.

Zatímco počasí udělalo v České Lípě pořadatelům čáru přes rozpočet, na Moravě panovalo po oba dny teplé a slunečné počasí. Vladimír Novák nejprve jako úřadující mistr ČR potvrdil svoji dominanci v sobotní časovce, když prolétl trať rychlostním průměrem 44,3 km/h a jasně zvítězil.

V neděli pak v rámci hromadného závodu po taktickém boji obsadil čtvrté místo, což mu v součtu časů z obou dnů vyneslo i vítězství v tomto minietapovém závodě. Je potěšující, že jeho forma před blížícím se mistrovstvím ČR roste a že je připraven obhájit mistrovský trikot s trikolórou.

Nedělní domácí závod Českolipské Kozly velmi výrazně poznamenalo počasí, déšť i bouřka odradily od účasti mnoho závodníků napříč kategoriemi. O to větší dík patří všem skalním příznivcům, jež dorazili, zejména pak bratrům Živným, kteří v tomto nečase do Lípy přijeli na kole z M. Boleslavi.

Vzhledem k intenzitě deště byl odložen start nejmenších dětí a začínalo se žákovskými kategoriemi. Zde exceloval drobounký David Červíček z Loun, který zvítězil před domácím Matějem Balážem.

Přesně v poledne vyrazil na trať o délce 8,2 km od koupaliště v Dubici přes Kozly na Taneček první dospělý jezdec. Bylo jasné, že v nepříznivém počasí se nepodaří atakovat traťový rekord Kryštofa Bogara, přesto nejrychlejší čas dne 16:33 min., který zajel Martin Šlégl, snese nejpřísnější měřítka.

Poté odstartovaly na krátký rovinatý okruh podél koupaliště děti. Peloton přivedla do cíle jako první talentovaná Julie Frydrychová.

Další akcí, na které se cyklisté MS AUTO představí, bude Časovka družstev v České Lípě, kterou klub pořádá v neděli 21. června.

Českolipské Kozly, výsledková listina

Kat. do 29 let: 1. J. Hradecký, 2. J. Marvan (oba Ski Paudera), 3. J. Šlégl (Cyklo VAPE), 5. M. Munzar, 6. P. Nováček ml. (oba MS AUTO).

Kat. do 39 let: 1. M. Kubíček (SSC Železný Brod), 2. M. Živný (KC Kooperativa Lbc), 3. P. Veselý (SP kolo).

Kat. do 49 let: 1. M. Šlégl (LAWI Granfondo), 2. J. Valeš (Bohemie N. Bor), 3. J. Matoušek (SK Maxbike), 5. P. Nováček (MS AUTO)

Kat. do 59 let: 1. V. Holub (Ski Paudera), 2. P. Lauda (Všetaty), 3. J. Kánský (AC Sparta Praha).

Kat. nad 60 let: 1. O. Hacaj (KL sport Most), 2. A. Ježek (TJ DNT Chomutov), 3. M. Hanus (MS AUTO).

Ženy: 1. T. Mikulová (SSC Železný Brod), 2. R. Vlasáková (SKP Rohas Č. Lípa).

Žáci 13 - 14 let: 1. M. Baláž (MS AUTO), 2. M. Musil (Superior Cyklofit).

Žáci 11 - 12 let: 1. D. Červíček (Team Louny), 2. D. Anderle (MS AUTO).

Děti 8 - 10 let: 1. J. Frydrychová, 2. Š. Holcová, 3. L. Křenčilová (všechny MS AUTO).

Děti 6 - 7 let: 1. K. Křenčilová (MS AUTO), 2. L. Červíčková (Team Louny), 3. L. Frydrych (MS AUTO).

Děti do 5 let: 1. J. Nádvorník (Děčín).

Josef Semerád