Talentovaný českolipský biker Jan Matoušek, jezdící za ELEVEN MTB TEAM Příchovice, má druhou půlku sezony rozjetou na výbornou! V porovnání s prvními jarními závody, kdy sice pravidelně dosahoval pódiových umístění, avšak na vítězství mu vždy pár vteřin chybělo, působí teď jako politý živou vodou. Nyní se totiž doslova veze na zlaté vlně: tři starty, tři vítězství!

Triatlonový víkend

Pomyslný základ k zmiňovanému hattricku položil Matoušek během druhého srpnového víkendu na triatlonu v Kytlicích, kde se, jakožto člen štafety, kterých byl letos rekordní počet, blýskl nejrychlejším časem dne a se svými parťáky tento závod suverénně opanovali. „Tyhle závody formou štafet mám rád. Je to příjemné zpestření sezony," sděluje Matoušek své dojmy z kytlického závodu.

Elitní závod u jezera

DOKSYRACE, to je název velkého triatlonového klání s účastí českých špiček, se zázemím na hlavní pláži v Doksech u Máchova jezera. Tak zvaný poloviční IRONMAN, konaný na tratích o délkách 1.9 km plavání, 90 km cyklistiky a 21 km běhu i letos nabídl možnost startu štafet. Toho využil českolipský tým AQUASPHERE ELEVEN ve složení Olšar, Matoušek, Jíra, kteří mezi družstvy byli absolutně nejrychlejší, a postavili se tak na stupínek nejvyšší.

Cross-country

Následující víkend byl ve znamení Svojkovského poháru, který je stálicí v sérii závodů HAVEN MTB. Tým pořadatelů stejně jako každý rok, tak i letos, odvedl perfektní práci a připravil technicky obtížnou trať, navíc zpestřenou několika umělými překážkami.

Na start se vedle Matouška postavili známí vlčáci, kteří rozhodně nenechávají vítězství zadarmo! A všichni se tak postarali o parádní podívanou až do konce. Ve finiši Honza v nejtěžším výjezdu nastoupil a jeho atak se vyplatil. Odpoutal se od svých pronásledovatelů a při vjezdu do cílového prostoru si už mohl hluboce oddechnout a užít si naplno pocit vítězství. „Na pódiu po závodě si to vždycky užívám," přiznává.

Petr Novák