Cenného úspěchu a milníku ve své kariéře dosáhl junior Jan Matoušek, člen sportovního klubu M+S Minařík. Podařilo se mu zvítězit ve své kategorii v Mistrovství ČR amatérských cyklistů MTB.
Svědkem jeho triumfu byla blátivá trať v Mšeně, když v pekelných podmínkách dojel druhý celkově i mezi dospělými! Závod poznamenalo množství pádů a těžkých úseků, prověřujících dokonale fyzickou i psychickou odolnost závodníků.
Skvěle si vedla výprava pěti českolipských silničářů v závodě Bělská vteřina. Na 28 km dlouhé trati časovky nechali všechny síly a všech pět cyklistů dosáhlo ve svých kategoriích na stupně vítězů. Své vítězství z loňska obhájil junior Lukáš Petik, kterého na stupně doprovodil David Leština a Jan Peluňka, v kategorii mužů do 29 let zvítězil poprvé v dresu M+S Minařík Tomáš Marek a v nesmírně vyrovnané kategorii mužů nad 30 let odsunul druhý Josef Semerád o pár vteřin za sebe Jana Valeše (Bohemie Nový Bor) i Petra Nováčka (SKP Česká Lípa). Závod se jel jako druhý podnik seriálu Rohas cup.
Bělská vteřina
Muži do 29 let: 1. Tomáš Marek (M+S Minařík).
Muži do 39 let: 1. Martin Šlégl (KERDA Liberec), 2. Josef Semerád (M+S Minařík), 3. Jan Valeš (Bohemie Nový Bor)
Muži do 50 let: Václav Vild (SAC Bělá p. B.)
Muži nad 51 let: 1. Josef Koloc (ACC M. Boleslav), 2. Oldřich Slaměný (Sauer Žandov), 3. Petr Hájek (KCR Roudnice)
Junioři: 1. Lukáš Petik, 2. David Leština, 3. Jan Peluňka (všichni M+S Minařík)
Ženy: 1. Iva Bezděková (SKP Česká Lípa), 2. Iveta Prošková (KCR Roudnice), 3. Lucie Švehlová (Bohemie Nový Bor).
Až do Teplic nad Metují odcestovalo duo Jiří Říha a Jan Novota k silničnímu maratonu Rallye Sudety Tour. Zatímco Novota absolvoval kratší 90 km dlouhou trať (13. místo), Jiří Říha objel celou 170 km dlouhou trasu. Výsledkem bylo 14. místo se ztrátou šesti minut na vítězného profesionála španělské stáje RELAX Jana Hrušku.
Velmi dobře si vedlo i trio jezdců na sedmém závodě Severočeské amatérské ligy, kterým byl vrchařský závod s hromadným startem z Krupky na Komáří vížku. Skvěle opět zajel Jan Matoušek, který pro sebe a pro tým vybojoval maximální počet bodů, své kvalitní standardní výkony předvedli i Petr Lukáš a Miroslav Hanus, kteří oba ve svých kategoriích dojeli na pátém místě.