"Oba tituly jsou pro nás o to cennější, že je děvčata získala v hlavních kategoriích velkých formací, kde je obzvláště potřeba vzájemná soudržnost celého týmu," netajila nadšení vedoucí českolipských mažoretek Rytmic Stanislava Potočková.

Na tento šampionát, který se konal v italské Giulianově ve dnech 22. - 25. 6. se děvčata musela postupně probojovat ze základních kol přes Mistrovství Čech až po Mistrovství České republiky.

"Už zde se rýsovala možnost úspěchu, ale zůstaly jsme nohama na zemi. Do slunné Itálie jsme odjížděly celkem s devíti soutěžními skladbami. Přípravy a tréninky probíhaly opravdu intenzivně a nic jsme nechtěly zanedbat, takže velké poděkování patří děvčatům a hlavně trenérkám, které tréninkům věnovaly obrovské množství hodin a stálo je to litry potu při vylepšování a zdokonalování choreografií."

Na evropských i světových šampionátech je i šesté místo velikým úspěchem, a proto je již zvykem na slavnostním ceremoniálu vyhlašovat prvních šest umístěných. Z devíti vystoupeních celá Evropa slyšela osmkrát jméno Rytmic Česká Lípa Czech republic.
"Jsme hrdé na to, že jsme Češky a jsme hrdé, že můžeme takto reprezentovat město Česká Lípa. Pro tento šampionát vznikla i hymna, která nás po celou dobu provázela," podotkla Stanislava Potočková.

A jaké byly konečné výsledky Mažoretek Rytmic?
1. místo baton classic junior, 1. místo baton classic senior, 3. místo baton trio junior Anička Ehrlichová, Alenka Němečková a Adélka Hrudková (nazývané AAA), 4. místo baton duo senior Anička Horňáková a Andrejka Vykysalová, 4. místo baton mini kadet Amálka Štosková, Lenička Krákorová, Pavlínka Vosálová, Barča Michalíková, Terezka Vávrová, Anetka Horňáková a Nelča Bártová, 4. místo senior mix Anička Horňáková, Andrejka Vykysalová, Verča Kopičová, Péťa Pazourková, Monča Horáková, Andrejka Beránková a Nikča Husarová, 4. místo pom mini senior ve stejném složení jako mix, 5. místo duo kadet Lenča Krákorová a Anička Kořínková, 11. místo baton senior mini Nikča Husarová, Verča Kopičová, Monča Horáková, Andrejka Beránková, Péťa Pazourková a Barča Martínková.

"Tímto děkujeme Městu Česká Lípa za podporu, které se nám dostává, manželům Babicovým a sponzorům, kteří pro svou skromnost nechtějí být jmenovaní a kteří na tento šampionát přispěli. Děkujeme i rodičům, kteří cestovali s námi, nebo za námi vážili tak dlouhou cestu, aby nás podpořili nejen svým fanděním, ale i za pomoc při náročné organizaci soutěžních dnů. Velice si vážíme pomoci maminek a babičky, které se zapojily do příprav snídaní, svačin i večeří. Bylo to náročné, ale bylo to fajn."
Rodiče, kteří zůstali v Čechách, všechny účastnice z České Lípy podporovali u přímého přenosu a při příjezdu domů je překvapili nápisem: VÍTÁME MISTRYNĚ EVROPY.

"Nyní nás čeká odpočinek, prázdniny, ale také srpnové soustředění a v září začneme tvořit další, snad úspěšná vystoupení. Zároveň zveme děvčátka, holčičky a slečny, které by se chtěly zapojit, ať přijdou do našeho týmu," dodala Stanislava Potočková.
Více informací na webu www.mazoretkyceskalipa.cz.