Českolipští hráči v utkání rychle prohrávali o tři branky a vstup do utkání se týmu nepovedl podle představ. „Začátek zápasu nám nevyšel, pak jsme si vzali oddechový čas a trochu se to semklo. Zlepšili jsme hru, dali jsme nějaké góly,” poznamenal po zápase Radek Krajcigr. Na jeho slova navázal také trenér České Lípy David Derka. „Hrozný vstup do zápasu, za stavu 0-3 jsme si při oddechovém času řekli, že takhle to nejde, že tady dostaneme dvacet. Pak jsme se do zápasu dokázali dostat, což bylo pro nás důležité,” řekl po utkání Derka. 


Oddechový čas České Lípě pomohl, zlepšila hru a dokázala se soupeřem držet tempo. „Třicet minut jsme dokázali odpracovat celkem slušně, v některých pasážích jsme měli zajímavé příležitosti. Konec druhé třetiny se nám ale nepovedl,” doplnil David Derka. Jeho svěřenci po kontaktní brance na 4:5 inkasovali další dva góly, což byl jeden z klíčových momentů utkání. 
Ve třetí třetině Česká Lípa vystřelila jen pětkrát na branku a prosadit se nedokázala.

Naopak domácí Vítkovice z dvanácti střel vstřelily pět branek a nakonec brali tři body za výhru 12:4. „Ve třetí části jsme dostali zbytečné góly,” smutnil po zápase Krajcigr. Podobně viděl poslední část zápasu také trenér Derka. „Ve třetí třetině jsme udělali individuální chyby a darovali jsme soupeři branky celkem zadarmo,” ohlédl se za zápasem David Derka.  

Florbalisté ve Vítkovicích schytali dvanáctku
Na další body nedosáhli, florbalisté Lípy prohráli ve Vítkovicích