Ve městě na Labi, kde se představilo 35 kvalitních oddílů z ČR, Německa a Polska, reprezentovali českolipský klub tito plavci: Jakub Češka, Matyáš Hřebík, Viktor Kabanov, Matyáš Kecek, Filip Konrád, Michal Kudrna, Viktor Vaněk, Veronika Bláhová, Karolína Černá, Lucie Dědicová, Veronika Heřmánková, Vendula Hopová, Petra Chocová, Barbora Chomová, Adéla Kopecká, Markéta Musilová, Natálie Musilová, Daryna Naboichenko, Linda Salehová, Silvie Taušová, Veronika Vacková, Nadia van Wassem a Nikola Zemanová (na snímku), přičemž na medailové sbírce se podílelo 12 českolipských závodníků.

K hlavním závodům patřily padesátimetrové disciplíny všech plaveckých způsobů (finále Open) a především superfinále, do kterého v kategorii Open postoupilo osm nejlepších podle FINA bodů ze stometrových tratí. Plavalo se různými způsoby společně a o vítězi nerozhodovalo pořadí v cíli, nýbrž konečná bodová hodnota výkonu.

Výborně se dařilo Petře Chocové, která vyhrála jak superfinále (100 m prsa), tak finále na 50 m prsa a na 50 m volný způsob.

Parádní formu předvedla talentovaná Daryna Naboichenko, která během víkendu absolvovala 11 náročných startů (vždy s medailovým umístěním) a byla druhá v superfinále (100 m VZ), kde ji dokázala porazit pouze oddílová kolegyně Chocová. Druhou příčku obsadila i ve finále na 50 m VZ (za Chocovou), načež zvítězila ve finále 50 m znak i motýlek a k tomu přidala ještě dalších sedm prvenství. V celkové bilanci tak v pěti hlavních závodech kategorie žen společně s Chocovou zaznamenala dohromady pět prvenství!

Výborně se dařilo také Natálii Musilové (6 medailí), Lindě Salehové (4), Nadie van Wassem (4) i Jakubu Češkovi, který kromě čtyř medailí startoval také v superfinále mužské kategorie (5. místo na 100 m prsa).

Na bohaté medailové sbírce mají velkou zásluhu také Matyáš Hřebík (2 kovy), Veronika Bláhová (3), Vendy Hopová (1), Adéla Kopecká (2), Veronika Vacková (1) a Markéta Musilová (3).

Tento víkend čeká mladé plavce Oblastní přebor v Č. Lípě, poprvé samostatně pouze pro Liberecký kraj.

„Jsou to velmi důležité závody pro žákovské kategorie, neboť se jedná o jediné nominační závody pro mladší žactvo na národní poháry, pro starší žáky je to nominační klání na mistrovství republiky," vysvětlil trenér Tomáš Choc.