V silné konkurenci, kdy některé disciplíny čítaly více jak 100 závodníků, startoval za Plavecký klub Česká Lípa Michal Spurný.

„Je třeba zdůraznit, že se mu dařilo více než skvěle. Startoval mimo jiné i v doplňkových disciplínách a svých pět startů ozdobil pěti novými osobními rekordy,“ informuje českolipský trenér Tomáš Choc, který Michala Spurného do plaveckého sportu zasvětil a pomohl mu dostat se na reprezentační úroveň.
Jeho svěřenec si vyzkoušel mimo jiné i start v „nejslabším“ plaveckém způsobu, a to na 50 m prsa (0:30,98 min.).

„Díky novému osobáku jsem se probojoval až do finále této disciplíny,“ prohlásil Michal Spurný s tím, že v Plzni startovala velice silná skupina maďarské reprezentace, a právě díky tomu obsadil ve zmiňovaném finále „až“ čtvrté místo na trati 50 m volný způsob (0:23,69 min.).

Další čtvrté místo, opět za reprezentanty z Maďarska, obsadil Michal Spurný v závodě na 200 m polohový závod (2:07,16 min.). „Naštěstí nedělní starty už pro mě znamenaly medailová umístění a opět v nových osobních rekordech.“

Spurný nejprve zvítězil po vynikajícím výkonu na 100 m volný způsob (0:50,45 min.), který ho vynesl do čela letošních tabulek, a následně přidal ještě stříbro za svůj další osobní rekord v úseku 100 m motýlek (0:54,41 min.).

„Následující víkend startuje Míša v Praze na Velké ceně, kde si znovu vyzkouší takzvané netradiční starty, ale také závody v jeho silných disciplínách. Co od nich očekávám? Určitě se můžu, a nejen já, těšit na další posun v Michalových osobních rekordech a tabulkách nejlepších plavců České republiky,“ tuší Tomáš Choc.