V Praze startoval naprosto bez přípravy a rovnou ze soustředění v Nymburku. „Dařilo se mu vcelku slušně, i když byla na jeho výkonech trochu znát únava z náročných tréninků,“ informoval trenér Tomáš Choc.

V poměrně velké konkurenci plavců z 23 plaveckých oddílů vybojoval čtyři medailová umístění. Třikrát stříbro: 100 m motýlek, 400 m polohový závod (nový osobní rekord) a také ve finále hlavního závodu 400 m volný způsob. Bronz přidal za svůj výkon na 100 m volný způsob.

Na jihlavském Axis cupu se mu v mezinárodní konkurenci plavců z 34 plaveckých oddílů z ČR, Slovenska a Rakouska dařilo velmi dobře. Ze čtyř startů vybojoval tři medaile a těsně za stupni vítězů skončil pouze na trati 50 m motýlek, kde obsadil čtvrtou příčku. Spurný zvítězil na nejdelší trati 1 500 m volný způsob a prvenství přidal také na 400 m a stříbro bral za svůj výkon na 200 m VZ.

Příští závody čekají Michala Spurného na dalším kole ČP v plavání ve Znojmě (14.- 15. 11.) a hned následující týden v Brně (21. - 22. 1.), kde má v plánu startovat i Petra Chocová, která už pomalu začíná plavat po nedávné operaci ramene.