V minulých zápasech se střetly v tělocvičně na ZŠ Sever týmy Varnsdorfu B a České Lípy a snadné vítězství na domácí půdě dávalo naději i pro další měření sil. V neděli jim byl soupeřem celek z Varnsdorfu, tým složený z děvčat narozených v roce 1997.

Proti nim se postavily hostující hráčky z České Lípy, které se rekrutují jednak z dívek narozených v roce 1997, ale i ročníku 1998 i mladších. Je sice pravdou, že domácí jsou v soutěži nováčkem, ale jejich fyzické parametry (výška a váha) převyšují Českolipské.

Než se Českolipanky probraly, už prohrávaly. Jejich hra sice byla „basketovější“, ale basketbal se hraje na body, a ty hráčky nedávaly. A co je potřeba dodat, trestuhodně špatně bránily. Nechávaly soupeřky několikrát vystřelit na vlastní koš a tím jim umožnily být neustále v mírném vedení. V tomto duchu se nesla celá polovina prvního zápasu.

Druhý zápas byl lepší

O přestávce po druhé čtvrtině pozměnila trenérka Vančurová složení jednotlivých pětek a vývoj zápasu se konečně začal otáčet tím správným směrem. Hostující českolipské hráčky převzaly otěže zápasu do svých rukou a zápas s malým rozdílem dovedly do vítězného konce. Spokojenost na lavičce České Lípy byla s výsledkem zápasu, nikoli však s předvedenou obrannou hrou, která měla mnoho nedostatků.

A už tu byl po krátké pauze druhý zápas. Zde je třeba dodat, že jeho průběh byl už ze strany českolipských mnohem lepší. Lépe bránily, vycházela i kombinace směrem „dopředu“ a celkově bylo vidět výrazné zlepšení ve všech činnostech na palubovce. Proto bylo také skóre po celou dobu zápasu ve prospěch TJ DDM.

Vývoji zápasu přispěla i skutečnost, že domácí hráčky Varnsdorfu fyzicky na českolipské přestaly stačit. Začaly chybovat v obraně a i v útoku už nebyly tak dravé. A když se k tomu přidalo i velké množství osobních chyb (faulů) byl osud zápasu zpečetěn. Z pohledu hostujících hráček je potěšitelné i začlenění mladších hráček do týmu, některé dostaly i poměrně velký prostor v zápase a dokázaly ho využít. Na druhé straně některé opory si vybraly hlavně v prvním zápase svou slabší chvilku, ale i to se ve sportu stává.

V sobotu 14. 11. čeká na českolipské minižákyně soupeř z nedalekých Zákup, který zatím prochází soutěží bez zaváhání, a pokud chtějí hráčky TJ DDM uspět, musí se poučit z chyb, které páchaly v předcházejících zápasech. Začátek utkání je v 11.30 v tělocvičně na Slovance.

Varnsdorf A - TJ DDM Česká Lípa 43:51(12:19,24:29,36:40)

Body: Jínová 13, Grobarčíková 6, Vaněčková 6, Musilová 6,Fišerová 6, Brejchová 5, Vávrová 5, Pinkavová 2,Ondřejková 2, Bretová, Skočovská, Tichá, Hajžinová, Kuželová, Mihalová, Keslerová, Majorová, Chrastilová. Šestky: 16/5-29/9. Fauly: 22-22.

Varnsdorf A -TJ DDM Česká Lípa 21:50(4:9,10:22,19:34)

Body: Jínová 12, Keslerová 7, Fišerová 6, Vaněčková 4, Vávrová 4, Kuželová 3,Musilová 2, Tichá 2, Pinkavová 2, Bretová 2, Mihalová 2, Grobarčíkobá 2, Brejchová, Chrastilová, Majorová, Skočovská, Hajžinová, Ondřejková. Šestky: 16/3-33/6. Fauly: 22-18.

Autor: Tomáš Čmuchálek