Milan Németh, vedoucí ženského atletického družstva, je mile překvapen letošními výkony svých svěřenkyň, které jsou velmi blízko baráže o extraligu.
Věřil jste, že byste letos opět mohli postoupit do baráže o extraligu?
Na jaře jsem tomu moc nevěřil. Když jsem sledoval tréninky jednotlivých závodnic, tak jsem si říkal nevím, nevím. Ale byl jsem přesvědčený, že aspoň ten střed tabulky by to mohl být. Ale nakonec mě děvčata mile překvapila.
S jakými představami do té baráže půjdete?
Hlavní je sejít se v co největším počtu a pak samozřejmě podat co nejlepší výkon, protože tam budou opravdu kvalitní družstva. Bude také záležet na každém bodu.
A cíl?
Náš cíl je umístit se lépe než v minulé baráži. Neznáme ostatní družstva a jejich výkonnost, ale předpokládám, že když je někdo v extralize, tak má určitou výkonnost.
Jak byste zhodnotil letošní ročník? Je úrovně stejná?
Řekl bych, že kvalita zůstala na stejné úrovni. Je pravda, že jsme trochu získali tím, že letos v soutěži nestartuje družstvo, co bylo silné ve vrhačských disciplínách. Jinak stoupla výkonnost ve sprintech, a proto se naše mladé závodnice neprosazují.
Už myslíte i na příští rok?
Vždycky uvažujeme dál, to je pochopitelné. Chceme do budoucna vytvořit silné ženské družstvo. Tohle současné družstvo má samozřejmě úroveň, také je na špici I. ligy. Ale do budoucna ho chceme doplňovat ze žákovského dívčího týmu, které se teď zúčastní republiky, kde chceme být na nejvyšších příčkách. Jsou tam opravdu talenty, důkazem je Jana Nováková. Takže co se týká ženského družstva, tak to vidím do budoucna velmi dobře.
Dokázali byste případně pořádat extraligu?
To by se musely změnit technické podmínky – šatny, kancelář, technika, počítače, atd.