V zákupské hale hostí nejprve od 17 hodin FC Mapa Č. Lípa turnovský Dalmach, o půldruhé hodiny později ho na tom samém místě vystřídá rezerva Demonů, jež vyzve Prašivky z Liberce. O několik kilometrů dál, v N. Boru, se od 17.00 utká celek F.A. Zole s Legnexem Jablonec.

„Velmi těžké to bude mít českolipská Mapa, která již nemá ve svém kádru Milana Bláhu, jenž odešel na hostování do druholigového klubu Slávia TU Liberec. Vyrovnané utkání, alespoň podle postavení v tabulce, očekávám mezi Démony a Prašivkami. Hosté totiž přijedou bez čtyř potrestaných hráčů. Českolipské mužstvo F.A. Zole nastoupí proti Legnexu s jasným cílem - zvítězit, aby udrželo kontakt s vedoucí rezervou Slávie Liberec,“ tipuje v úvodu sobotního rozhovoru pro Deník Michal Milner, předseda Liberecké krajské komise futsalu (SF ČMFS LKKF) a šéf futsalové komise rozhodčích okresu Česká Lípa.

Kdo je podle vašeho názoru největším favoritem, nebo vás nejvíc překvapil?
Největším překvapením soutěže po podzimu bylo první místo družstva Prašivky Liberec, kterému se teď ale nedaří. Mezi největší favority lze považovat vedoucí tandem Slávii TU Liberec B a F.A. Zole Česká Lípa. Podle mě bez šance není ani Alex Liberec zaostávající o tři body. Trochu za mým očekáváním zůstává Mapa Česká Lípa. Do konce soutěže zbývají čtyři kola, a když se podíváme na vyrovnanost tabulky, může být nakonec všechno úplně jinak.

Předpokládám, že vítěz přeboru si automaticky zajistí postup do divize. Má někdo z klubů o tuto vyšší soutěž zájem již teď?
V předchozích ročnících vždy vítěz postupoval do divize přímo, protože vítězové z ostatních krajských přeborů neměli o divizi zájem, a proto se nemusela hrát potřebná kvalifikace. Letos se bude postup podle mého názoru řešit až po skončení soutěže, ale zatím žádný z týmů nemá o postup zájem. V případě prvenství liberecké rezervy je vše závislé na jejich A-týmu. Ten totiž je ve 2. lize beznadějně poslední a automaticky by sestupoval do divize. Pokud zvítězí F.A. Zole, je to spíš otázka pro vedení klubu.

Vyskytly se v průběhu letošního ročníku nějaké větší komplikace, co se hráčských prohřešků či organizačních věcí týká?
Problémy nastaly po odstoupení RKC Liberec ze soutěže, takže ji hraje pouze jedenáct mužstev. Jinak, kromě kontumace Slávie TU Liberec za neoprávněný start hráče, žádná vážnější komplikace nenastala, pouze ta, že disciplinární komise udělila letos nejvyšší trest, a to zastavení činnosti na šest utkání za opakované hrubé urážky rozhodčích. Je tedy vidět, že hráči jsou, tedy zatím, disciplinovanější než v předchozím ročníku, kdy došlo i k dvouletému a devítiměsíčnímu trestu.

Vy sám jste rozhodčím jak dlouho?
Ve velkém fotbale už 10 let, nyní v krajském přeboru, ve futsalu se v roli arbitra objevuji sedmým rokem, kde řídím zápasy 1. ligy.

Proč jste se vlastně rozhodl pro funkci fotbalového arbitra?
Abych řekl pravdu, tak jsem před deseti lety viděl svého nynějšího kolegu, který v této funkci začínal, (smích) tak jsem si řekl, že dokážu pískat lépe. Ale asi po pěti utkáních jsem byl vyveden z omylu a zjistil jsem, že to není vůbec nic jednoduchého. Přiznám se, že v té chvíli jsem měl chuť skončit.

Jaký máte názor na to, že sudích všeobecně ubývá, že o tuto funkci není moc velký zájem?
Podle mě na prvním místě rozhodují pracovní povinnosti a rodina. Každý v sobě nenajde tu sílu a chuť funkci rozhodčího vykonávat, navíc když musí odrážet verbální útoky od diváků a často i hráčů. Na druhou stranu musím zmínit, že v okresním přeboru futsalistů počet rozhodčích stále roste, nyní jich evidujeme patnáct, což nepamatuji.

Poslední otázka: jaké tipujete umístění našich hokejistů na letošní olympiádě?
I když jim vy, novináři, moc nevěříte, tak můj tip je, že získají třetí místo.