Kvalifikace proběhne o víkendu 12. až 13. července v areálu sportovišť TJ Jiskra a Letná v Mimoni. V sobotu 12. 7. bude kvalifikace zahájena v 8.30 hodin na házenkářském hřišti na Letné.
Počet přihlášených dvojic je zatím neomezený, mohou se účastnit i ženy či smíšené páry. Pro zájemce, kteří neznají princip tohoto sportovního klání, uvádíme, že souboje dvojic proběhnou ve fotbalových penaltách, házenkářských sedmičkách, basketových šestkách, čtyřhře ve stolním tenise a tenise, nohejbalových a volejbalových deblech. Systém jednotlivých turnajů bude upřesněn podle počtu zúčastněných dvojic, přičemž přihlásit se lze již nyní na emailové adrese konopisky@seznam.cz nebo oskar.mim@centrum.cz s uzávěrkou do 10. července. Další informace lze získat na telefonním čísle 776 580 919 nebo na internetových stránkách Mimoňského sedmiboje, http://sedmiboj.ic.cz/.
Do hlavního turnaje míčového sedmiboje, který se letos uskuteční ve dnech 25. až 26. července, postupují dvě nejlepší dvojice z kvalifikace, přičemž systém soutěže je připraven tradičně pro 16 párů.