V sobotním Memoriálu Miroslava Pejsara zařazeném jako 2. kolo mistrovství České republiky jim šlo o co nejlepší umístění, neboť toto již mohlo mnohé napovědět pro celkové pořadí v celkovém hodnocení celé čtyřkolové soutěže.

Do víkendových závodů odstartovala kompletní šestice minikáristů z Českolipska. V kategorii M1 se v sobotu lépe vedlo Berenice Švajdové, která obsadila osmé místo. Z boje o čelní pozice v přemíře snahy vypadl díky penalizacím Jakub Opolský a propadl se na 15. místo. V kategorii M3D podala standardní výkon Markéta Opolská, jež obsadila šesté místo. V kategorii M5 výborně zabojoval Zbyněk Švajda (na snímku), který si dojel pro páté místo před Radkem Černým, Tomáš Černý dojel na 12. místě.

Nedělní Velká cena Kovobelu ve čtyřboji uzavřela osmikolový seriál Severočeského oblastního poháru, kam byly započteny i výsledky sobotního závodu.
„Ten je proslulý tím, že jezdci startují na čtyřech tratích, kde absolvují až deset jízd, což je dvojnásobkem běžného počtu. Další zvláštností je, že pouze na jedné trase absolvují závodníci měřenou tréninkovou jízdu a na dvou dokonce startují bez předchozí prohlídky trati,“ uvedl trenér Vladimír Opolský s tím, že tento test všestrannosti byl navíc ztížen značnou nepřízní počasí. „Silný a studený vítr a vydatný déšť změnily tratě závodu ve vodní koryto, takže to byly pro všechny zúčastněné minikáristy i testy fyzické a psychické odolnosti.“

V kategorii M1 se Berenika Švajdová umístila na 11. místě a Jakub Opolský před poslední disciplínou odstoupil a byl klasifikován na čtrnáctém místě. V kategorii M3D si oproti sobotě polepšila Markéta Opolská - výsledkem bylo 4. místo. Nebývalý souboj svedl v kategorii M5 Zbyněk Švajda, když jarní část sezony zakončil vítězstvím. „Jsem moc rád, že jsem před letní pauzou zajel dobrý výsledek,“ prohlásil Švajda.
Minikáristé se na tratě vrátí o předposledním srpnovém víkendu, kdy se utkají v jižních Čechách o body do Poháru ČR, a první sobotu v září se sejdou v Bělé pod Bezdězem na již 3. kole MČR.