Žhavou novinkou je spuštění on-line přihlašování na 23. ročník Kytlického minitriatlonu, který se koná v sobotu 8. srpna. Délky disciplín (plavání 0,5 km – kolo 20 km – běh 7,5 km) nejsou nijak extrémní a zvládne je téměř každý. Předem přihlášené čeká nejen zvýhodněné startovné.

Jednotlivci startují za 140 Kč a tříčlenná družstva za 190 Kč. Nezapomeňte, že přihlašování přes internet bude uzavřeno 31. 7. Po tomto datu lze využít přihlášení na místě v den konání akce, ovšem za vyšší startovné. Pro takto přihlášené závodníky je posunuta prezentace na 9.30 oproti nově příchozím, kteří se mohou přihlásit k závodu do 9.00.

Mezi další kytlicko-triatlonové novinky patří start ve dvou vlnách. „Vyslyšeli jsme připomínky od mnohých závodníků, kdy v malém kytlickém koupališti bylo již příliš mnoho plavců a „hlava na hlavě“. V přeplněné vodě hrozilo zranění, avšak omezovat počet startujících příliš nechceme. Letošní ročník bude ve startu na dvě vlny zkušební a příští rok se uvidí, jak se tento krok osvědčil,“ vysvětlil za organizátory Jan Šmíd.

Mezi další mininovinky na minitriatlonu patří zcela nové stojany na kola s patentovým systém PulkrabFIX J a také koberec pro plavce na úseku od koupaliště k depu. Účastníci se opět mohou těšit i na Nike testovací centrum, kde si budou moci závodníci i diváci vyzkoušet boty ze sortimentu tohoto známého výrobce. Ceny pro vítěze a dárky do tomboly poskytne několik ochotných sponzorů, za což jim patří velké díky.