Necelý den zbývá do startu již 28. ročníku Kytlického minitriatlonu, který je zároveň finálovým závodem prvního ročníku outdoorového seriálu Lužický horal.Letošní závod je otevřený pro všechny věkové i výkonnostní kategorie a účastníkům nabídne zajímavou trať v krásném koutě Lužických hor nedaleko obce Kytlice.

Všechny kategorie mají stejnou trať: absolvují půl kilometru plavání v koupališti, jehož voda je i během horkých letních dnů velice osvěžující. Druhou disciplínou je cyklistika s členitou, rychlou šestnáctikilometrovou trasou pro horské či trekové kolo Na závěr závodu je běžecký úsek, který je právem považován za lahůdku, nejkrásnější a nejtěžší část triatlonu. Okruh měří 7 km přes lesy, louky a pastviny.

Centrem dění je malebná Kytlice se svým hřištěm a lesním koupalištěm v srdci Lužických hor. Prezentace proběhne v prostoru kytlického hřiště v sobotu 9. srpna od 8.30 do 10 hodin. Start ve dvou vlnách je naplánován v 11.00 a 11.20.

Předem přihlášení závodníci, kteří včas uhradili startovné, mají šanci vyhrát víkendový pobyt v Kytlici.

Po dojezdu všech sportovců proběhne slavnostní vyhlášení vítězů seriálu Lužický horal zakončené koncertem a after party pro závodníky, diváky a účastníky seriálu. K poslechu a tanci zahraje kapela Street´n´banana z Jablonce nad Nisou hrající styl rock-alternative. Druhým uskupením bude českolipská Ropucha, jež přiveze do Kytlice pořádnou dávku punku.

Seriál Lužický horal, představující tradiční i netradiční závody v okolí Lužický hor, si letos odbyl svoji premiéru a již nyní je jasné, že splnil svá očekávání. Šestice závodů organizovaných sportovními kluby z Novoborska zavedla účastníky třikrát do Radvance (Klíčový běh, Běh údolím samoty a Radvaneckej Šajn kap), do Polevska (Polevský běh) a podruhé do Kytlice (X duatlon Kytlice a Kytlický minitriatlon).

Vzhledem k mírné zimě se nepodařilo uspořádat původně plánovaný závod na běžkách, který byl nahrazen Polevským během. Druhý ročník seriálu bude zahájen v lednu 2015 Polevskou lyží za předpokladu příznivých sněhových podmínek a bude končit opět v létě.

Podrobné informace o triatlonu a seriálu Lužický horal na webových stránkách www.skipolevsko.cz a www.luzickyhoral.cz.


Autor: Jan Šmíd