Novák si s přehledem poradil se všemi soupeři, jak v časovce jednotlivců, tak i v časovce dvojic a vybojoval si tím účast na Mistrovství světa v Itálii.

V italském Varese, v obrovské konkurenci jezdců z celého světa, si Novák více věřil v časovce. S výsledným šestnáctým místem nebyl spokojen, když ztratil cenné vteřiny na obrátce, kterou projel technicky špatně. Nevylepšil si tak nejlepší umístění z této disciplíny, kterého dosáhl předloni v Dánsku. O to více byl pak motivován do hromadného závodu jednotlivců. Na trati s dlouhými, těžkými kopci útočil zezadu a do cíle spurtoval jako druhý ve druhé skupině. Konečného 24. místa si vzhledem k početnější konkurenci cení více než umístění v časovce.

Nezaháleli ani ostatní členové týmu. V krásné časovce v Železném Brodě, zakončeném stoupáním na Bozkov, dosáhl premiérového vítězství v dresu MS AUTO talentovaný starší žák David Kváč, o kterém v budoucnu jistě ještě uslyšíme. Na stupně ale vystoupil i mladší žák Mikuláš Kmoch nebo stálice mezi čtyřicátníky Rudolf Reichelt.

Cyklisté MS AUTO opět využili pozvání a reprezentovali své město na dvoudenních závodech Slovenského poháru v Kláštore pod Znievom na tradičních Slovenských Pyrenejích. Ve 102 km dlouhém hromadném závodě vybojoval druhé místo Rudolf Reichelt. Skvěle se v mezinárodní konkurenci prosadil také žáček Mikuláš Kmoch, který dokončil časovku i hromadný závod uprostřed výsledkové listiny a naznačil svůj potenciál do budoucna.

Tradiční skalický DAAK tour byl letos ve znamení oslav 50 let založení závodu Tour de Bohemia. Snad i proto se na startu sešla nevídaná kvalita startovního pole. Vynikající závod odjela dvojice Svoboda a Reichelt, výsledkově se dařilo junioru Marku Ježdíkovi i nestárnoucímu Miroslavu Hanusovi, kteří dosáhli na stupně vítězů. Navazující dětské závody ukázaly dobrou připravenost mládežnické základny MS AUTO, když medaile si odvážejí bratři Kmochové a Dominik Makovec.

Na 600 závodníků se představilo na monstrózní akci Tour de Zeleňák v Rumburku. Českolipští cyklisté nemohli chybět a pokusili se obhájit loňské třetí místo ze soutěže družstev, kdy se počítalo 5 nejlepších časů z dlouhé verze závodu o délce 106 km, ačkoli tentokrát nemohli počítat s účastí největších hvězd týmu  - Novákem a Svobodou. Nakonec ekipa jezdců MS AUTO vybojovala na mokré a kluzké třetí místo za týmy Rohozec Amulet racing a CK Kolokrám. Na úspěchu se rovným dílem podílela pětice ve složení Štěpánek, Veselý, Reichelt, Semerád a Tuček.  Navíc v nejstarší kategorii obsadili druhé, resp. třetí místo Miroslav Tuček a Miroslav Hanus. V rámci doprovodného programu dětských závodů na náměstí se dařilo se i Davidu Kváčovi a sourozencům Makovcovým.

Do konce sezóny zbývají absolvovat ještě čtyři závody. Cyklisté z České Lípy budou na každém z nich chtít obhájit své pozice a završit tak sezónu, která bude patřit k těm nejúspěšnějším v bezmála dvacetileté historii klubu. Je potěšitelné sledovat výkonnostní růst mladých talentů, ve kterých leží budoucnost tohoto sportu.

Josef Semerád