Vzhledem k podmínkám, ve kterých trénují, je už samotná účast na MČR velikým úspěchem.

Do Brna se kvalifikovalo hned pět dokských děvčat, která závodila ve třech kategoriích.

Nejvíce obsazenou byla kategorie Žákyně B, ve které měly Doksy trojnásobné zastoupení. Nejlépe si vedla Adéla Baňkowská, jež obsadila 14. místo ve čtyřboji. Jejím nejlepším sportovním nářadím se stal přeskok, na kterém vybojovala skvělé 6. místo.

Další dokskou závodnicí v této kategorii byla Tereza Holinková. I ona si nejlépe vedla na přeskoku, kde obsadila 19. místo. Její nervozita se projevila při cvičení na kladině, ze které spadla, přesto ve čtyřboji získala pěknou 25. pozici.

Svou premiéru na MČR měla Nela Grohová. Nela se nejvíce obávala cvičení na kladině, kde svůj závod začínala. Po docvičení její sestavy už nikdo nepochyboval, že na MČR patří. Zacvičila jistě a elegantně a to jí na kladině vyneslo 13. místo. Ve čtyřboji obsadila 29. příčku.

V kategorii Juniorky B letos poprvé startovala Adéla Holečková.V této kategorii je již potřeba zvládat náročnější prvky a sestavy. Adéla si nejlépe vedla na přeskoku, kde získala sedmnácté místo. Nepříliš vydařené cvičení na bradlech ji odsunulo na velmi slušné 26. místo ve čtyřboji.

V kategorii Ženy B byl dokský oddíl zastoupen Michaelou Jakšovou. Michaela se těsně před startem svého závodu musela vypořádat se zdravotními problémy. Navíc jejím prvním nářadím byla obávaná kladina. Sestavu na kladině zvládla velmi dobře a získala 7. místo, poté přidala jedenácté místo na přeskoku a v prostných.

Nejlépe zacvičila sestavu na bradlech, kde vybojovala skvělou 5. příčku. Toto umístění se téměř rovná „zázraku", protože v domácí tělocvičně děvčata cvičí na bradlech, která se těm závodním ani nepodobají. A třešničkou na dortu bylo její 8. místo ve čtyřboji.

Linda Klimešová