V sobotu nastoupila k běhu na 100 m sprinterka Petra Bracháčková. Po zranění se nestačila dostat do optimální formy, a tak doběhla v rozběhu pátá za 13,28 sekundy, což na finále nestačilo.
Podobně si vedla i Patricie Malá v běhu na 100 m překážek, kde doběhla v rozběhu pátá za 17,21 s. a v dálce obsadila třinácté místo výkonem rovných 5 m. Fakt, že se na MČR dostanou jen ti nejlepší atleti, tak už samotná účast potěší.

Skvělá Čechlovská

Jenže s pouhou účastí se nechtěli spokojit další dva zástupci AC Česká Lípa, ale naopak: jejich cílem bylo vítězství. Kristýna Čechlovská nastoupila k hodu kladivem, který je pro ni spíše doplňkovou disciplínou, načež vybojovala stříbrnou medaili výborným výkonem 49,25 metru.
V neděli dopoledne odstartovala její hlavní disciplína, a to disk, v němž s přehledem vedla české juniorské tabulky.

Tato soutěž byla poznamenána již na začátku prudkým lijákem, proto v neregulérních podmínkách její první dva pokusy nevyšly, třetí pokus, který jí měl zajistit finále, absolvovala Kristýna v mokrém kruhu z místa, bez otočky. Disk doplachtil až za 40 m a znamenal vedení v soutěži. Ve zlepšujících se podmínkách se lepšila i Čechlovská, a tak po šesti pokusech odcházela z kruhu s výkonem 44,72 m, více než 4 metry před druhou Korečkovou z Pardubic a dokonce neskutečných 11 m před třetí Veselou z Brna.
Po zisku titulu nastoupila Kristýna Čechlovská do koulařského kruhu, kde si vylepšila osobní rekord na 12,06 metru a skončila čtvrtá. Zlato, stříbro a čtvrté místo, to byla výborná bilance!

Adámek nezklamal

V roli kandidáta na medaili cestoval do Třince i Josef Adámek. Jeho hlavní zbraní měl být skok vysoký. Po opatrném začátku na 183 cm pokračoval poněkud nervózním výkonem na výškách 193, 196, a 199 cm (vždy na druhý pokus).
Na výšce 202 cm již zůstali jen tři závodníci, takže medaile byla jistá a i díky tomu již zcela zmizela Adámkova nervozita. Laťku ve výšce 202 cm překonal na první pokus a čekal, jak odpoví soupeři. Ti však již laťku nedokázali překonat, a tak nastal čas pro Pepovo sólo. Nejprve si nechal zvýšit laťku na 205, nový osobní rekord, a zdolal ji na první pokus, stejně jako výšku 208 cm! V prudkém větru a začínajícím dešti překonal na třetí pokus o centimetr oddílový rekord, který držel již 21 let Jiří Hanák výkonem 210 cm!

Druhý den nastoupil Josef Adámek k trojskoku. I zde měl šanci na medaili a zdálo se, že je vše na dobré cestě. Vylepšil si osobní rekord na výborných 14,61 cm a ještě ve chvíli, kdy do konce zbývaly poslední čtyři skoky, byl s přehledem na druhém místě.
V tu chvíli se ale jeho soupeři vybičovali k vynikajícím výkonům, zcela změnili letošní české juniorské tabulky a odsunuli Pepu na nepopulární čtJosef Adámek (uprostřed). Zdroj: Miloslav Svitákvrté místo.

Po vynikající sobotě a kvalitním osobním rekordu v trojskoku (za ten předchozí se dostal hned čtyřikrát) na smutek nezbylo místo.
Zbývá doplnit, že již o týden dříve měly vytrvalecké disciplíny dorostenky. Zde byla 6. na 3000 m Adéla Veselá.
Příznivce českolipské atletiky by mohl zajímat start dalších juniorek, které v žákovském věku odstartovaly do české špičky z České Lípy. Jednou z nich byla Šárka Kalvová, v současné době soutěžící za Slavii Praha, která byla čtvrtá v běhu na 200 m časem 25,61 sekundy a šestá na 100 m (12,79) a v běhu na 100 m překážek za 15,37.
Druhou atletkou České Lípy byla Ivana Reicheltová, která absolvovala trojskok a umístila se výkonem 12,12 metru na parádní druhé příčce.

Autor: Miloslav Sviták