Na zdejším stadionu se sešlo bezmála 300 mladých atletů, kteří si to rozdali o přebornické tituly. Přes velké překážky v přípravě se podařilo díky velkému úsilí předsedy oddílu AC Česká Lípa Romana Málka uspořádat velmi kvalitní závody. Jejich kvalitu podpořili i atleti domácího oddílu, kteří vybojovali 17 medailí, z toho 6 zlatých, 6 stříbrných a 5 bronzových.

Nejvíce kovů získala Bára Vachtová (svěřenkyně trenéra Jaroslava Hochmuta), která získala hned 4 medaile. „Bohužel, ani jedna nebyla zlatá…,“ uvedl trenér Hochmut.

A tak nejúspěšnější domácí atletkou se stala talentovaná svěřenkyně uznávaného kouče Milana Svitáka Ivana Reicheltová. Ta zvítězila překvapivě na krátkých překážkách, pomohla k vítězství i štafetě na 4x 60 m (Reicheltová, Kalvová, Malá, Bracháčková) a vše potvrdila osobním rekordem 145 cm ve skoku vysokém, který stačil na třetí místo.

Svěřenci Milana Svitáka zářili i v dalších disciplínách. Patrik Stupka zvítězil v oštěpu výkonem 36,66 m a Vít Liška v kouli výborným výkonem 13,37 m. Liška navíc přidal bronz v hodu kladivem a Patrik Stupka stříbro na krátkých překážkách.

Velice úspěšní byli rovněž svěřenci trenéra Milana Németha, kteří ovládli běhy na 1500 m. V žákyních zvítězila Tereza Hrochová a v žácích Jan Pavlovec. Trenér Gustav Süssner měl pak nejvíc radost z vítězné štafety na 4x 60 m, stříbrné štafety v běhu 3x 300 m. V jednotlivcích se blýskly Petra Bracháčková (druhá na 60 m), Maruška Skočovská (druhá v oštěpu osobním rekordem 28,13 m), Adéla Frydrychová a Jana Trčová (druhá a třetí na 800 m).

„V porovnání s předchozími ročníky jsme udrželi vysokou laťku mládežnické atletiky v České Lípě a dokonce se podařilo rozšířit počet medailistů i dalších adeptů, mezi něž patří i Nela Jirsová, Kristýna Čechlovská, Patricie Malá, Šárka Kalvová a Jana Kuliková, jež v individuálních disciplínách skončily těsně za stupni vítězů,“ zhodnotil Gustav Süssner.