„Pro nás je úspěch už postup do závěrečné kvalifikace, která se bude hrát na našich kurtech. Tam budou bojovat pětiletí až sedmiletí špunti,“ usmívala se Markéta Kořínková, šéftrenérka SK Matchball Česká Lípa.

Českolipské naděje si postup musely vybojovat v několika kolech. To poslední absolvovaly v Rohlicích. „Postupně jsme porazili Slovan Liberec, Slovanku Česká Lípa a Litoměřice. Ve druhé skupině jsme měli B tým, který také nehrál vůbec špatně,“ připomněla Kořínková.

Celá tenisová akce odstartuje v neděli na kurtech od Ploučnice v půl třetí. „Kurty budou rozpůlené, takže se na dvou kurtech budou hrát čtyři zápasy. Konec by mohl být zhruba v půl šesté. Jeden zápas bude trvat tak patnáct, dvacet minut. Takže k vidění bude opravdu hodně utkání. Naše šance na postup? Poměrně velké, máme ty sedmileté děti opravdu nadupané. Ale jsou to pořád jenom děti, třeba se špatně vyspí a všechno bude jinak. Osobně si myslím, že na Liberec máme. Ostatně ho naposledy porazil náš B tým. Otázkou je, s jakou sestavou přijede Most,“ dodala Kořínková.