Nejdůležitějším turnajem bylo MČR juniorů a juniorek. Tam měli Českolipští jedno želízko v ohni, a to v Michale Vydrové (63 kg), která vybojovala bronzovou medaili. První zápas, s dost nepříjemnou levačkou z USK Praha si Michala už od začátku nevěděla rady, nestandardní úchop a velká síla soupeřky a zkušenost ji stály moc sil, přesto tato závodnice dokázala vyhrát v boji na zemi. Soupeřku „uškrtila" a zápas vyhrála.

Do druhého kola už doslova vlétla s nadšením a juniorku z Ostravy technikou „eri seoi-nage" hodila na ippon.

V semifinále se však nechala vyloučit (dostala 4 tresty ) a musela se z oprav poprat o bronz. Sokyni z Teplic, kterou jí přidělil los, taktéž zdolala na zemi a znovu jí pokořila technikou „sankaku žime" (škrcení a držení zároveň ). Michala tak vybojovala další, už šestnáctý cenný kov z MČR.

Den předtím probíhala kvalifikace starších žáků a dorostu na MČR. Čtyři závodníci Lokomotivy vyválčili také velmi slušné pozice do ranking žebříčku. Nejlépe dopadla Veronika Vydrová, která se dostala až na stupně vítězů. Třetí místo ve váze do 63 kg, kde startovaly dvě reprezentantky je tedy velmi slušné. Verča vyhrála čtyři zápasy a jen jediný, ten semifinálový, nezvládla. Dokázala vyhrát i nad německou závodnicí, která měla o dvě třídy vyšší stupeň kyu.

Žáky umravňoval hlavní rozhodčí

Ladislav Baláž (st. žák do 73 kg) bral 5. místo. Dva vyhrané a dva prohrané duely jsou skvělou vizitkou. „Moc pěkné zápasy, někdy až za hranicí tvrdosti. Kluci šli do sebe s takovým nasazením a tak ostře, že si je několikrát pozval hlavní rozhodčí a umravňoval jejich nasazení. Bohužel v takových vahách je to normální a přirozené," poukázal na holý fakt v tomto sportovním odvětví trenér Michal Vydra.

Nikola Kařízková (st. žákyně do 44 kg) obsadila čtvrté místo, neboť se nevyvarovala spoustě chyb, které jí stály lepší umístění. „Nikola se nepere špatně, ale neuhlídá si vedení a vždy se objeví nějaká chyba, která zamotá celé utkání až k její zbytečné prohře."

Kamil Novák ( st. ž. do 50 kg) neměl svůj den. Dva zápasy a dvě prohry. „K tomu není co dodat. Nesoustředěnost a čekání, co udělá soupeř, to je špatná taktika, s kterou se nedá vyhrávat, obzvlášť na takto těžkém turnaji,"poznamenal kouč.

Bratři Jan a Jiří Moravíkovi potěšili

Chomutovský turnaj hostil v neděli i nejmenší kategorii Mláďata která se poprala na 4 tatami. Bratři Jan a Jiří Moravíkovi si za svá umístění zasloužili od trenéra velkou pochvalu. „Aby ne," usmíval se Michal Vydra. „Honza vybojoval 3. místo a Jirka zlato! Kluci už dlouhodobě vykazují určitou kvalitu a také ji zužitkují na žíněnce. Vědí kdy do chvatu, nebojí se i risknout určitou techniku a dostatečná tvrdost jim přináší úspěchy. Je radost na ně při soubojích koukat."