V Polsku se kromě domácích borců představily další zahraniční výpravy (Lotyšsko, Litva, Německo, Bělorusko a Estonsko). „A zase jsme si přivezli cenné kovy do naší pokladnice. Spolu s žáky JC Liberec jsme vybojovali čtyři bronzové medaile a dvě pátá místa," informoval Deník trenér Michal Vydra.

„Letos jsem na tento turnaj vzal čtyři mladší žáky, kteří ještě nemají právo startovat, ale díky výjimce od polských pořadatelů se mohli poprat a zasáhnout do bojů o tituly. Myslím, že jsem vůbec neudělal špatně, protože naši byli velkým přínosem a boje, které absolvovali, byly plné krásných technik, jak na zemi, tak i v postoji," těšilo kouče, který doplnil, že samotný turnaj byl velice dobře zorganizován a na úrovni byl i program finálových bloků.

„Co se ale pořadatelům hrubě nepovedlo, byly výkony polských rozhodčích. Pro výhru jakékoli polské závodnice šli až za hranice soudnosti a nestyděli se vyfaulovat zahraniční závodníky až na konečné hansoku-make, což znamená vyloučení ze zápasu," zdůraznil trenér Vydra.

Nejzkušenější českolipská závodnice a členka reprezentace Michala Vydrová skončila na pátém místě a Tomáš Binhak obsadil velmi cenné 3. místo.

Michael Baláž spolu se svým oddílovým kolegou Kamilem Novákem byli nominováni do nejnižší váhové kategorie o hmotnosti 46 kg. „I když ani jeden z nich neměl věk ani danou váhu, tak se v této kategorii neztratili. Kamil získal jednu výhru a Michael zase obdiv z krásného přechodu v boji na zemi. Veronika Vydrová vyválčila bronz a mohla být spokojená."

Ladislav Baláž nastoupil ve váze do 50 kg, ale jeho konkurenti, kteří byli i o čtyři roky starší, mu nedali šanci. „Povedl se mu však super kousek. Polského reprezentanta, který nakonec získal zlatou medaili, dokázal Láďa jako jediný hodit technikou te- guruma na wazari," byl na svého svěřence právem hrdý trenér Vydra.

Bára Rožnová všechny své zápasy ve skupině vyhrála a pomalu se chystala na finále. „Rozhodčí si však špatně napsali výsledky a najednou se musela jít spolu se dvěma Polkami rozvážit, protože na dvě postupová místa byly tři závodnice. Bohužel Bára měla nejvíce kilo, a tak do finále nepostoupila. Protesty a výsledky, které jsme měli napsané, vůbec nikoho nezajímaly, a tak po hádkách a silných emocích vyloučili i mě jako trenéra. A tak Bára obsadila pátou příčku," vyprávěl historku českolipský kouč, jenž na závěr doplnil, že svěřenkyně Bára Bianová a Tereza Kolínová skončily shodně na třetích místech.