Novoborská výprava svými výkony potvrdila roli favorita a odvezla si celkem 10 medailí! Zcela suverénně si vedla reprezentantka Anna Wágnerová, která tento závod ČP pojala jako trénink na letošní mistrovství světa v Edinburghu a rozdílem třídy v obou kolech zvítězila.

Podobně si vedla i Petra Vojířová, která rovněž nenašla soupeřku a desetimetrovou stěnu zvládala pod 11 sekund. Jí sekundovala oddílová kolegyně Kateřina Bělková, která získala dvě stříbra a jeden bronz.

Na svém prvním závodě se představila i Jana Stromecká a z nejmladší kategorie si přivezla bronzovou medaili a krásný pohár.

Zatímco lezecká mládež vrší úspěchy doma i v zahraničí, budoucnost jejich oddílu je nejistá. Jiskra se potácí ve značných problémech, které tzv. nové vedení evidentně nezvládá. Dokonce byl schválen prodej mikrobusu, na který se sportovní lezci složili a se kterým najezdili tisíce kilometrů po celé Evropě.

Na štěstí se našla pomoc u Letecké amatérské asociace ČR, která za velice výhodnou cenu poskytla vlastní mikrobus. Bohužel ani provoz sportovní haly není řádně zajištěn a stěna, která je pro mladé lezce nezbytná pro trénink, může být kdykoliv uzavřena. Dojíždění do Liberce 3x týdně je nad možnosti novoborských závodníků.

Díky nevstřícnému postoji některých činovníků Jiskry tak může být tento velice úspěšný novoborský sport brzy jen vzpomínkou.