Lezecká stěna Sambar v Kladně byla dějištěm letošního Mistrovství České republiky v lezení na rychlost mládeže a dospělých. Sportovní lezci horolezeckého oddílu SK Nový Bor byli nejpočetnější výpravou. To se projevilo i na zisku medailí.

Sedmnáctiletá Kateřina Bělková, bývalá žákovská reprezentantka ČR, se po třech letech vrátila k závodní činnosti a na patnáct metrů vysoké kladenské stěně vybojovala časem 14,02 s. titul Mistryně ČR v juniorské kategorii. Protože pravidla jí umožnila startovat i mezi dospělými, přidala si ještě stříbro v závodě žen, když za vítěznou Pokornou z HO Lanškroun zůstala jen o šest desetin vteřiny.

Jan Šimůnek.Titul Mistra ČR v kategorii do 13 let získal pro SK Nový Bor i Jan Šimůnek, který tak obhájil loňské prvenství. Stříbrnou medaili přidala vítězka z minulého roku Magda Lotová, která v posledním kole těsně podlehla letos suverénní Šikulové z Prostějova.

Další medaile, tentokrát bronzové, získali nejmladší lezci SK Kristýna Solnická a Adam Filip. Pro Solnickou to byl první závod v Českém poháru a první medailové umístění.

Kladenské MČR bylo zároveň finále Českého poháru v lezeckém sprintu a tak došlo i na vyhlašování vítězů celého seriálu. Celkem šest pohárů se stěhovalo do Nového Boru! Šimůnek se stal vítězem ČP, stříbrný pohár získali Bělková, Lotová a Filip, bronzový Jahvodková a mezi ženami ještě jednou Bělková.

Pro mladé lezce Sportovního klubu Nový Bor to bylo více než úspěšné vyvrcholení letošní závodní sezóny, pro tři trenéry pak odměna za celoroční práci s mládeží.

Kateřina Bělková.

Petr Mánek