Kvalifikovali se na všechny vrcholy jednotlivých věkových kategorií, jako byly Pohár ČR, Mistrovství ČR žáků a Letní olympiáda mládeže, ale navíc si řada plavců dokázala vytvořit svá osobní maxima.

Na poháru České republiky deseti- a jedenáctiletých, který proběhl v Jablonci, si právo účasti mezi 350 závodníky z 62 klubů vybojovali celkem čtyři plavci PK Česká Lípa. O čtyři cenné kovy se postarala Veronika Bláhová, která doplavala druhá v závodech 100 a 200 metrů znak a 100 a 200 metrů volný způsob. Osobní rekordy si zaplavali všichni českolipští zástupci, vedle Bláhové to byli Matyáš Hřebík, Matyáš Kecek a Nadia van Wassem.

Mistrovství ČR staršího žactva v Brně se vydařilo Daryně Naboichenko, která získala dva tituly mistryně republiky na tratích 50 a 100 m volný způsob. Bronzovou medaili přidala na 100 m prsa Kristýna Erlebachová, a to i přes téměř dvouměsíční tréninkový výpadek. Obě českolipské závodnice si ve všech závodech navíc vylepšily své osobní rekordy.

Šest medailí z Plzně

Trojice českolipských plavců reprezentovala Liberecký kraj na VII. letní olympiádě dětí a mládeže v Plzni. Zde dvojici Erlebachová, Naboichenko doplnil Matěj Rek. Kristýna s Darynou přispěly velkým dílem k úspěchu děvčat ročníku 2002.

Erlebachová ještě vylepšila svá maxima z Brna a vybojovala dvě stříbrné medaile. Dvě individuální medaile si z Plzně odvezla i Naboichenko. Přestože neobhájila prvenství z Brna, byla s dvěma stříbrnými velmi platným členem reprezentace. Podílela se na dvou bronzových v závodě štafet, a to 4×50 m volným způsobem a také 4×50 m polohově, kde skvěle plavala také Kristýna Erlebachová.