V silné konkurenci více než dvou stovek plavců z osmnácti oddílů se představila i sedmičlenná skupinka Plaveckého klubu Česká Lípa ve složení Jakub Češka, Richard Mígl, Ondřej Vosála, Adéla Kopecká, Nikol Pekárková, Natálie Vacková a Martina Vlasáková.

Českolipští mladíci zaplavali 29 nových osobních rekordů z celkových 38 startů. „Nejlépe se dařilo Martině Vlasákové, která neskončila ani jednou bez medaile, což je paráda,“ netzajil spokojenost trenér Tomáš Choc a upřesnil, že dvě druhá místa jeho svěřenkyně vybojovala na tratích 200 m volný způsob a 200 m polohový závod, dvojí bronz přidala na 50 m prsa a 100 m volný způsob.

Další bronzový kov přidala Adéla Kopecká v závodě na 50 m prsa. „V ostatních startech končila za stupni vítězů jen velmi těsně, o čemž svědčí další dvě čtvrtá a dvě pátá místa.“

Stejně se umístil i Richard Mígl v disciplíně 100 m polohový závod a i v dalších startech se umísťoval v první desítce. I další čtyři plavci se probojovali do první desítky, Jakub Češka (5. 200 m PZ, 6. 100 a 200 m P), Ondřej Vosála (10. 200 m VZ), Nikol Pekárková ( 5. 50 m P, 7. 100 m PZ, 8. 100 m P a 100 m VZ, 9. 50 m VZ), Natálie Vacková (6. 50 m VZ, 8. 100 m VZ a 9. 50 m P).

„Je škoda, že pro nemoc nestartoval Miroslav Langer, který by s naprostou jistotou rozmnožil medailovou sbírku o další čtyři kovy a zcela určitě by ve svých startech bojoval o první místa,“ poznamenal Tomáš Choc.

Pro desetileté plavce byly tyto závody jedinou možností nominovat se na Pohár České republiky (5. - 6. 12. v Berouně), kde by měli zásluhou svých výkonů z Oblastních přeborů startovat Richard Mígl, Adéla Kopecká a Nikol Pekárková.

Stejné podmínky pro účast na prestižním Poháru ČR (5. - 6. 12. v Kladně) měli i jedenáctiletí závodníci, čehož díky své formě na zmíněném litvínovském klání využil Jakub Češka, jenž by měl na kladenských závodech rovněž reprezentovat Plavecký klub Česká Lípa.