Tyto a mnohé další otázky si dávají pořadatelé v Sosnové i závodníci, kteří se na poslední díl letošní série chystají. Nadcházející sobotu se v Global Assistance Racing Aréně odehraje velké finále na jehož závěru budou známí vítězové všech čtyř tříd.

Ve třídě 1, mezi šestnáctistovkami do 1600 ccm je již o celkovém vítězi rozhodnuto a díky systému škrtání nejhoršího výsledku již nemůže být předstižen Filip Strahal. Stejně tak tomu je i ve třídě dvě, kde letos zářil rally jezdec Petr Hozák. Bojovat se ale bude ještě ve třídě 3, kde Martina Chytráčka a Leoše Hradila dělí od sebe jen pět bodů.

Ještě větší drama se odehraje ve třídě 4, kde teoretickou šanci na vítězství mají hned čtyři jezdci. Rozhodovat se bude mezi Vítem Martinovský, Benediktem Radoničem, mladým Petrem Semerádem a Tomášem Hrazdírou.

V Sosnové se bude závodit na zcela stejné trati, kterou znají fandové motorismu například z oblíbeného Setkání mistrů. Ve stejném směru a ve stejných zatáčkách, jako mistři automobilového sportu, budou závodit účastníci MOGUL driving cupu a nebude přitom chybět ani populární přejezd přemostění sosnovské trati.

Velké finále bude představovat paralelní závod těch nejúspěšnějších ve všech čtyřech kategoriích, kde se tváří tvář na trati utkají vždy dva vozy přesně tak, jako například na zmíněném Setkání mistrů. Samozřejmě nebude chybět maximálně zabezpečená a profesionálně připravená trať, online přenos výsledků do stanu v servisní zóně, kde bude tradiční možnost občerstvení pro závodníky.Více na www.autodrom.cz

Petr Eliáš