Na autodromu se uskuteční čtvrtý díl ze seriálu MOGUL driving cupu.

Závodí se zde s upravenými vozy, ale i se sériovými automobily, které přijedou po vlastní ose. Účastníci jsou rozdělení do čtyř tříd dle objemu motoru jejich vozu a podle toho, zda-li je jejich automobil sériovým vozidlem s OTP, nebo se jedná o upravený automobil bez OTP.

Všichni mají ale společné to, že při těchto závodech závodí na uzavřené a zabezpečené trati, zlepšují svoje dovednosti v ovládání svého vozu a potom na silnici platí za zdatnější a na krizové okamžiky lépe připravené řidiče, přesně v duchu kurzů bezpečné jízdy, které jsou v Sosnové pořádány v Centru kurzů bezpečné jízdy.(www.kurzybezpecnejizdy.cz)

Po třech odjetých závodech MOGUL driving cupu je situace na čele ve třídách následující: ve třídě 1, tedy do 1600 ccm s OTP vede Filip Strahal s Fiatem Bravo 1,6 16V, ve třídě 2 s OTP nad 1600 ccm vládne Petr Hozák s Mitsubishi Lancer EVO IX, třída 3, do 1600 bez OTP patří neomylně Martinu Chytráčkovi se Škodou Favorit a mezi vozy nad 1600 ccm bez OTP byl dosud nejrychlejším mužem Tomáš Hrazdíra s Mitsubishi Lancer EVO VI.

V sobotu 15. února se v Sosnové bude závodit na trati, která se pojede z větší části v protisměru obvyklého kurzu autodromu Sosnová.

Předpověď počasí slibuje, že ledové peklo, které si účastníci předchozího závodu „užili", se již nebude opakovat a trať by měla být suchá nebo mokrá.

Pokud zájemci o tuto akci nemají vhodný automobil k závodění v Sosnové, můžou využít zapůjčení vozu z nabídky Global Assistance Racing Arény na webových stránkách www.autodrom.cz

Petr Eliáš