Druhý závod série představil účastníkům zcela jinou trať a podmínky v Global Assistance Racing Aréně, než tomu bylo při prvním kole na sněhu a ledu.

Pořadatelé v Sosnové postavili na autodromu jinou trať, která byla o něco pomalejší a jezdcům amatérských závodů s profesionálním zajištěním nabídla mnoho „vracáků". Ti si na mokré trati věřili možná více než na sněhovém povrchu, a ke slovu tak přišly i bohatě dimenzované únikové zóny autodromu, kde přemíra snahy bezpečně končila bez následků na technickém stavu vozidel účastníků.

I tentokrát byli závodníci přihlášení rozděleni do čtyř tříd na vozidla s OTP s objemem motoru do 1600 ccm a nad 1600 ccm. Nechyběla ani kategorie speciálů bez OTP. Na startu se sešlo celkem 31 účastníků a nejsilněji (13 závodníků) byla obsazena třída II. Všichni ocenili vylepšený online výsledkový systém i vyhřívaný stan s občerstvením přímo v servisní zóně.

Druhý závod Mogul driving cupu.

Celkovým vítězem druhého závodu MDC se stal Vladimír Filip s Mitsubishi Lancer EVO VIII. Ten samozřejmě zvítězil i ve třídě IV., tedy mezi vozidly s objemem nad 1600 ccm a bez OTP. Druhý v této třídě byl Josef Šusta s Citroënem DS3 a na třetím místě třídy IV. skončil Jan Táborský s Opelem Kadet.

Druhé místo absolutně a vítězství ve třídě II., tedy opět nad 1600 ccm, ale s OTP, vybojoval Daniel Tasáry s Mitsubishi EVO X. Druhý ve stejné třídě skončil Petr Svárovský se Subaru Impreza Sti a za ním skončil Jiří Kratochvíl s Mitsubishi Lancer EVO X.

Ve třídě III., tedy bez OTP do 1600 ccm, zvítězil znovu Jiří Šulc s VW Polo, který předstihl Luďka Koberu se Škodou Felicia i Leoše Hradila se Škodou A 1300. Mezi nejslabšími vozy s OTP třídy jedna se radoval Václav Folprecht s Fordem Fiesta S1600 před Filipem Strahalem s Fiatem Bravo 16V a Jindřichem Pluhařem se Suzuki Swift.

Pořadí po dvou závodech MOGUL driving cupu:

Třída I: 1. Václav Folprecht (40), 2. Filip Strahal (34), 3. Jindřich Pluhař (28).

Třída II: 1. Jiří Kratochvíl (34), 2. Petr Svárovský (27), 3. Jindřich Majer (24).

Třída III: 1. Jiří Šulc (40), 2. Luděk Kobera (34), Martin Chytráček (14).

Třída IV: 1. Vladimír Filip (40), 2. Josef Šusta (34), 3. Martin Trdla (14).

Další díl seriálu se uskuteční v Sosnové v sobotu 16. února. Pojede se opět na zcela jinak postavené trati, která tentokrát povede v protisměru než bývá zvykem u většiny zde pořádaných akcí a bude standardně profesionálně zabezpečená.

Více informací o MOGUL driving cupu a přihlášky na www.autodrom.cz.

Druhý závod Mogul driving cupu.

Druhý závod Mogul driving cupu.

Druhý závod Mogul driving cupu.

Petr Eliáš