Vánoční svátek futsalu byl k vidění ve sportovních halách v České Lípě a Zákupech, kde se představilo dohromady 39 týmů. Kolotoč zápasů se rozběhl na obou palubovkách přesně v 7.30 hodin a již od těchto ranních hodin se bylo nač koukat.

34 mužských týmů předvádělo ve všech případech výkony na hranici svých možností, což ocenilo i velké množství fanoušků. Ze základní části tří skupin hraných v České Lípě postoupili postupně do vyřazovacích bojů týmy: KaVr Team, J. K. Čepče, Disco Prdel, FC Bellona, Fírova pivnice, KO-mik team, Moriteam, Royal Gygolos.

Ze zápasu hraných na zákupské palubovce postoupily po tuhých bojích týmy: Do Kecky, FK Fortunes, Hooray, F.A. Zole, Játro team, Zdeno-boys, Cosa Nostra, Disco boys.

Po základních skupinách se pozornost všech účastníků a fanoušků přesunula do haly v Zákupech, kde se ve vysokém tempu rozběhla vyřazovací a finálová část turnaje. Mezi nejlepší čtyři týmy se nakonec probojoval českolipsko-teplický Moriteam, liberecký celek Cosa Nostra, českolipští F.A.Zole a legendami opředený KaVr Team.

První semifinálovou dvojici utvořil Moriteam a KaVr Team. Vítězství si z této zajímavé dvojice odnesl Moriteam, který nakonec po penaltovém rozstřelu KaVr Team udolal.

Ve druhé semifinálové dvojici předčila Cosa Nostra tým F.A.Zole, kdy jediným gólem rozhodl budoucí nejlepší player turnaje Jakub Krasnický. V boji o třetí místo překvapivě uspěl KaVr Team, který se turnaje účastnil vůbec poprvé.

Finále pak přineslo napínavou bitvu, kterou nakonec rozhodly penalty. Více psychické odolnosti ukázal a z výhry se nakonec radoval Moriteam.

Nejlepším gólmanem turnaje byl vyhlášen branář vítězného týmu Petr Pechatý. Nejlepším střelcem se stal desetigólový levonohý „zabiják“ Zdeněk Brož, hráč F.A. Zole. Nejlepším hráčem byl zvolen Jakub Krasnický, který byl stavebním kamenem týmu Cosa Nostra. Zajímavostí je, že vítězství v turnaji během čtyř uplynulých ročníků nedokázal ještě nikdo obhájit, což svědčí o každoroční kvalitě futsalových týmů.

Pořadí mužského turnaje:

1. Moriteam2. Cosa Nostra
3. KaVr Team
4. F.A.Zole,
5. - 8. FC Bellona, Fírova piovnice, J.K. Čééče, Komik team.

Ženská část turnaje se rozběhla následně v neděli za účasti 5 týmů: FC Rumové Víly, Strčko Brčko, DTM Mnichovo Hradiště, FK Jablonec a FK Jablonec juniorky. Hrálo se systémem každý s každým. Po konečném součtu všech získaných bodů si prvenství vybojovaly hráčky týmu Strčko Brčko. Druhým týmem se staly hráčky FC Rumové Víly a třetí pozici obsadilo DTM Mnichovo Hradiště.

„Jsme rádi, že se nám podařilo realizovat kvalitní turnaj v takovémto rozsahu a s hladkým průběhem. Dvoudenního klání se zúčastnilo 39 týmů, a ukázalo se, že na Českolipsku futsal táhne, o čemž svědčí plné tribuny nejen během play-off. Velkou zásluhu na realizaci má také desítka rozhodčích, kteří si v předvánočním shonu udělali čas a dopomohli ke zdárnému průběhu největšího futsalového svátku na Liberecku,“ uvedl jeden ze dvou hlavních tvůrců a organizátorů této akce Martin Hanoušek, kterého doplnil druhý hlavní pořadatel Vojtěch Brož: „Velké poděkování patří všem našim partnerům a účastníkům. Věříme, že se celý turnaj sejde s pozitivním ohlasem a my budeme moci v příštím roce přivítat zase o nějaký ten tým a sportovce navíc.“