Šest dní strávených na cestách a sportovních halách, to bylo mistrovství světa WTKA, které skončilo pro české karatisty medailovým úspěchem. O medailové žně se postarali Nikola Jůzová (Kesl ryu Praha), Barbora Znamenáčková, Adéla Šinerová (obě Sport relax Česká Lípa), Ondřej Samek (Dukla Praha), David Kavalír (Sport relax Česká Lípa) a zlato v kategorii Kata Duo Open získaly Znamenáčková a Šinerová.

„Po čtyřdenním maratonu eliminačních bojů se nám podařilo vybojovat finálové bloky, kam se proderou jen  čtyři závodníci a jeden zůstane bez medaile. To jsme si uvědomovali, proto jsme v eliminačních kolech nasazovali vysoké sestavy. Letošní šampionát hodnotím jako velmi vydařený,“ řekl trenér českolipských karatistů Pavel Znamenáček.

Za své vystoupení sklidili čeští karatisté kompliment od izraelského a belgického vedení. "Součástí MS je také Orient festival, který je rozmanitostí a bohatostí největší v Evropě. Člověk žasne, jak jsou lidé zruční, talentovaní a umí obohacovat svou kulturu," dodal Znamenáček.