Dopoledne čekala na početný balík cyklistů časovka, těžká svým profilem i stoupáním před cílem na letišti. Odpoledne pak bylo na místním letišti připraveno kritérium.
Českolipský tým MS AUTO odjížděl k těmto dvěma závodům oslaben o několik jezdců, přesto však s cílem nasbírat co nejvíce bodů a pokusit se v mládežnických kategoriích zaútočit na stupínky vítězů.
To se podařilo v časovce v kategorii juniorů Matěji Volfovi, který si dojel po dobré jízdě pro 3. místo. O pár vteřin za ním skončil Jan Peluňka.
V závodě žáků, při absenci minule stříbrného Jana Piskáčka, bojovala s nástrahami tratě Diana Jirsová a umístila se na 11. místě.
V dospělých kategoriích předvedl skvělou jízdu proti chronometru Petr Lukáš v kategorii mužů nad 40 let a výsledkem je 5. místo.
V nejsilnější a nejnabitější kategorii mužů 19 – 39 let se mezi čtyřiceti časovkáři prosadil Josef Semerád na 15. místě.
Odpolední program kritéria pak nabízel příležitost pro sprintery a takticky vyzrálé jezdce a velkou školu pro začínající cyklisty. V žákovské kategorii zabojovala Diana Jirsová a vylepšila své umístění z dopoledne na 9. místo.
Velké naděje klubu MS AUTO spočívaly jako tradičně převážně v juniorské kategorii. Mezi šestnácti mladými cyklisty živilo svoji naději kvarteto chlapců z českolipského klubu ve složení Volf, Peluňka, Laci a Kubík. Hned po startu se peloton potrhal na několik skupinek. V té druhé, která bojovala o třetí místo, byl zpočátku dobře zabudován Jan Peluňka a Matěj Volf, kterému však postupně rychle ubývaly síly. Zvláště na protilehlé rovince se jezdci museli vypořádat s protivětrem. Peluňka se aktivní jízdou udržel i v posledním kole, ale spurt mu nevyšel, výsledkem je i tak pěkné 6. místo a spousta bodů i cenných zkušeností do budoucna. To samé platí i ostatních juniorech, kteří všichni závod dokončili a vyzkoušeli si v praxi jízdu ve vysoké rychlosti na větru a v balíku.
V dospělých kategoriích se opět skvěle do posledního kola držel Petr Lukáš, který však v závěru doplácí na to, že sprint je jeho slabší stránkou a přijel v závěru skupiny bojující o třetí místo. Mezi elitními muži se neztratil Tomáš Marek, který v závěru poodjel z druhé nejrychlejší skupiny.
Cyklisty MS AUTO čeká v příštích dnech nabitý program. Po absolvování krajských přeborů se představí na domácí půdě v úvodních závodech okresního seriálu ROHAS Cup.


Umístění cyklistů MS AUTO


Časovka Březno – Kadaň
Muži 19-39 let: 15. J. Semerád, 22. T. Marek. Muži do 49 let: 5. P. Lukáš. Junioři: 3. M. Volf, 4. J. Peluňka, 12. R. Laci, 13. D. Kubík. Žáci: 11. D. Jirsová.
Kritérium v Březně:
Muži 19-39 let: 15. T. Marek. Muži do 49 let: 8. P. Lukáš. Junioři: 6. J. Peluňka, 7. M. Volf, 14. R. Laci, 16. D. Kubík. Žáci: 9. D. Jirsová.