Muži FBC BRZDY CZ mají za sebou podařený reparát s Litvínovem za dvě prohraná utkání v řadě, kdy nejprve doma nestačily na Rožnov, poté venku zaváhali i s pražskými Black Angels. Chuť si Českolipští spravili až v severočeském derby s Litvínovem, který přejeli 14:6 a natáhli svůj náskok na vedoucí pozici na pět bodů.

V sobotu tak čeká FBC další utkání, kde si může připravit dalších dobrou výchozí pozici pro splnění prvního cíle v základní sezóně udržení první příčky. Ve slezské metropoli se čeká souboj prvního s posledním, poslední utkání opavských florbalistů však naznačují, že favorita soutěže nečeká lehká práce.

Těžký soupeř

Opava totiž drtivou většinu zápasu prohrává maximálně o dvě branky, z nichž ta poslední většinou padne ve hře bez brankáře. Slezané tak nadále nemohou najít recept na prolomení nováčkovských zkušeností a čekají na větší bodový zisk, který by rozšířil zatím skromné čtyři bodíky, jenž zaručují zatím postavení na chvostu celé tabulky.

Ačkoliv si Česká Lípa poradila s Opavou v prvním zápase s přehledem, z tábora Jiřího Stožického je cítit před sobotním soupeřem respekt.

„Opava u nás zahrála velmi dobré utkání a do té doby to byl náš nejtěžší soupeř. Hráli velmi aktivně, dostali se do mnoha šancí, které naštěstí skončily na Ivanovi, nebo zásluhou netrpělivé koncovky. Když se podíváme na jejich výsledky doma, nečeká nás vůbec snadná práce," tuší Štěpán Slaný.

Právě v prvním utkání FBC nakonec výsledkově svého soupeře smetl poměrem 10:1.

Marodka trvá

Lípa nemůže stále počítat s několika hráči, v posledním utkání opětovné zranění kolene vyřadilo Marhana, po operaci je již Podrábský a na výsledky vyšetření čeká Merlíček a Baudisch. Blízký návrat na hřiště naopak již netrpělivě očekávají mladíci Jansa a Matějíček.

„Máme marodku, do toho jsou nějaké chřipky, přesto věřím, že zápas zvládneme a odvezeme si domů tři body," doufá trenér Stožický.

Zápas SK Pema Opava FBC BRZDY CZ Česká Lípa se koná dnes v 19:30 hodin, v SH ZŠ Mařádkova.