Českolipští hráči chtějí svým fanouškům v dnešním derby proti Ústí nad Labem ukázat, že jsou v roce 2017 v dobré formě a že zároveň mohou měřit síly i s hlavními favority soutěže. Zápas začíná od 19.30 hodin.

Obě mužstva na sebe v poslední době narážela poměrně často. Asi nejznámější měření sil je ze čtvrtfinále play-off 2016, kdy dva ze čtyř zápasů skončily v prodloužení či nájezdech a pokaždé bylo úspěšnější Ústí nad Labem. To nakonec vyhrálo sérii 3:1 a skončilo až v semifinále na hokejkách Liberce. Letos se obě mužstva střetla již v prvním kole a zápas skončil vítězstvím Ústeckých 8:6. V tomto ročníku navíc obě mužstva disponují úplně shodnou bilancí přesilových her, včetně počtu vstřelených branek v nich i procentuálního využití.

Ústí nad Labem letos prožilo vynikající základní část. Zpočátku sice mělo spoustu zápasů odložených, ale nakonec svádí se Znojmem tuhý boj o konečné vítězství. Po porážce v Ostravě sice severočeský celek spadl na druhé místo tabulky, v Lípě se však může ještě pokusit o návrat zpět. Znojmo v posledním kole ale bude plnit doma roli favorita proti Black Angels.

Ústečané letos prožili vynikající základní část. Zpočátku sice měli spoustu zápasů odložených, ale nakonec svádí se Znojmem tuhý boj o konečné prvenství. Po porážce v Ostravě sice severočeský celek spadl na druhé místo tabulky, v Lípě se však může ještě pokusit o návrat zpět. Znojmo ale bude plnit roli favorita proti Black Angels.

Dnes večer to bude zároveň souboj dvou nejproduktivnějších útočníků soutěže – českolipského Jaromíra Ekla a hostujícího Viktora Kopeckého. Rozdíl ve prospěch Ekla činí celkem pět kanadských bodů a měl by být postačující k tomu, aby se domácí útočník po zápase stal vítězem kanadského bodování. Kopecký i Ekl si letos drží unikátní bilanci, když za celý ročník nebodovali pouze ve dvou zápasech!
Lípa v minulém kole poprvé v roce 2017 nebodovala, když padla 5:6 s Black Angels.

I tak ovšem zlepšené výkony po Vánocích přinesly do týmu pohodu a 3. místo v tabulce. Podobně jako v předchozích čtyřech účastech v play-off, tak i letos budou českolipští muži začínat doma.

Zápas začíná 3. března od 19:30 a věříme, že naváže na tradici povedených derby s ústeckým týmem. Vstupné je zdarma.

Autor: Radek Barkman