Nabitá soupiska úřadujícího šampióna, kde chyběl jen Milan Fridrich a Marek Deutch, dávala tušit, že podcenění v tomto zápase si Tatran rozhodně nepřipustí.

Již po úvodním hvizdu bylo jasné, jak se utkání bude vyvíjet. Větší držení míčku na holích Tatranu, trpělivá hra a čekání na šance, které přicházely v průběhu celého zápasu. Domácí prvoligový tým však byl po celé utkání vyrovnaným soupeřem, několika šancím v průběhu první a druhé třetiny chybělo jen lepší finální zakončení.

FBC BRZDY CZ Č. Lípa - Tatran Střešovice 3:7 (0:3, 0:2, 3:2)

Ve čtvrté minutě nastřelil míček na Knolovu branku Natov, střešovický Fořt se rychle zorientoval a dorážkou poslal Tatran do vedení. Když se po chvilce neujala zajímavá šance Smolnického, která olízla tyč Kafkovy branky, udeřilo na druhé straně. Téměř identická situace znamenala další dorážku za bezmocného Knola v podání Hlavičky 0:2.

Nepříznivý stav mohl za podpory téměř tří stovek diváků nejprve snížit Merlíček, ale sám proti Kafkovi nevyzrál, a po něm se neujal ani velký závar, kdy Slaný předložil Jansovi před prázdnou branku a poté nevedla ani další střela Slaného mezi tři tyče reprezentačního brankáře. Po zahození několika šancí přišel zákonitě trest, ledabylou práci za brankou potrestal Klimeš, který si seběhl do brankoviště na náhru Riebauera, 0:3.

Slaný bojuje s hostujícím duem Olšiak - Hlavička.Druhá třetina byla ze strany Lípy o mnoho sebevědomější, v prvních deseti minutách si vytvořila mnoho šancí, a to především v podání několika zajímavých střel Motejzíka, Kotery a Mlejnka, ale bohužel pro domácí všechny skončily na výborném Kafkovi. Pak přišla na řadu i vyloučení, jako první dostal dvě minuty za sekání Bezouška a nabídnutou přesilovku Pražané rychle proměnili, Natov doklepl nahození Podhráského (0:4).

O pár vteřin později pak Slaný dal svému týmu šanci na reparát, když si musel jít odsedět strom na Klimeše, Česká Lípa bez problémů druhé oslabení ubránila a mohla se tak vrátit do utkání s čistým štítem. Patnáct vteřin před koncem Střešovice zachytily míček a rychlým brejkem navýšily vedení po druhé třetině již na 0:5.

Poslední třetina a poslední šance na vstřelení alespoň jedné branky, která by vymazala nesympatickou nulu na kontě České Lípy. Tu stylově smazal kapitán Lukáš Mlejnek, když ostrou střelou k tyči nedal Kafkovi šanci, 1:5. O minutu byl však rozdíl opět pětibrankový, ztrátu míčku po standardní situaci potrestal v protiútoku Richter.

FBC hnaný skvělou kulisou však dokázal ještě reagovat. Po ose Mach, Jirsa doputoval míček až do brankoviště, kde Tregner bez problémů překonal Kafku 2:6. Tlak Lípy gradoval pět minut před koncem. Vávra byl vyloučen za opakované přestupky a po zajímavé šanci v oslabení, kdy Pahlen nastřelil tyčku, našel v rychlém brejku Tichý Jansu, který snížil na 3:6.

Závěrečná power play přinesla několik dobrých šancí, Vondráček netrefil Jirsovu náhru v brankovišti, nakonec poslední slovo měl Tatran, Slaný si nerozuměl s Motejzíkem a jeho náhra našla jen Richtera, který uvolnil Natova před prázdnou branku. Česká Lípa však vyhrála alespoň poslední třetinu a díky třem vstřeleným brankám zlepšila celkový dojem z i tak velmi sympatického výkonu proti českému mistrovi.

Branky (asistence): 44:26 Lukáš Mlejnek (Radovan Vnuk), 53:48 Jan Tregner (Jakub Jirsa), 57:56 Dominik Jansa (Milan Tichý) - 03:20 Radim Fořt (Jan Natov), 11:02 Aleš Hlavička (Radim Fořt), 17:07 Jan Klimeš (Ondřej Riebauer), 32:35 Jan Natov (Michal Podhráský), 39:44 Michal Podhráský (Johan Von der Pahlen), 45:44 Martin Richter (Marek Vávra), 59:29 Jan Natov (Martin Richter).