V Poháru České pojišťovny postoupili českolipští florbalisté do osmifinálové skupiny smrti, kde stojí proti Mladé Boleslavi, Královským Vinohradům a Tatranu Střešovice.

S posledním jmenovaným už Severočeši odehráli první zápas, ve kterém po statečném boji podlehli Tatranu poměrem 6:13.

FBC Česká Lípa - Tatran Střešovice 6:13 (1:4, 2:4, 3:5)

Celé utkání se hrálo ve velkém tempu a neobešlo se bez emocí. Nejlepším hráčem České Lípy byl zvolen Lukáš Mlejnek (4+0), za Tatran to byl Marek Vávra (4+1).

„Klaní se muselo divákům líbit. Nás mrzí šest obdržených branek, při kterých nás soupeř až nečekaně rozebral. Ale děkujeme soupeři za zápas," nechal se slyšet kouč hostujícího Tatranu Jiří Jakoubek.

K utkání nastoupili Střešovičtí již s novou posilou z finské Salibandyligy, Mikko Nehonenem, který sice bodově nepřispěl, ale potvrdil, že bude posilou zadních řad Tatranu.

FBC Česká Lípa - Tatran Střešovice 6:13 (1:4, 2:4, 3:5).V prvních minutách se hrál sympatický a zatím vyrovnaný duel, po pěti minutách se však tato skutečnost prolomila a Tatran začal herně dominovat, dostal se do vedení 3:0 a navíc hrál po vyloučení Slaného přesilovku, kterou využil. Trestalo se ale i na druhé straně, po Němečkově vyloučení a rychlé povedené akci snížil kapitán Mlejnek.

Během druhé třetiny se Tatran propracoval k navýšení vedení až na 7:1, poté však zaváhání obrany využil veterán Motejzík, který pohotovou ránou snížil. A ačkoliv se do přestávky ještě prosadily Střešovice, záhy poté skóroval Mlejnek.

Celé dvě třetiny odchytal Lukáš Chyna, který si připsal celkem 25 zákroků, pro třetí třetinu zvolil ale stratég Jiří Stožický Ondřeje Knola (nakonec 24 zákroků).

Třetí hrací část začala velmi vesele z domácího pohledu, neboť nejprve Mlejnek dovršil hattrick a jedenáct vteřin poté si připsal ještě čtvrtý gól. A najednou bylo skóre 5:8! Na straně domácích fandů, kterých přišlo necelých 200, byla pochopitelně velká radost. Tatran už si ale konec zápasu pohlídal, ač dovolil ještě snížení Vnuka. V závěru to sice Českolipští zkoušeli v šesti, zázrak se ovšem nekonal.

„V zápase jsme měli dobré momenty, ale kvalita byla na straně soupeře. Rozhodně toto utkání bylo pro nás velmi poučné," uvedl po duelu českolipský trenér Jiří Stožický.

V dalších utkání ČPnarazí Česká Lípa na dalšího účastníka letošního Superfinále Ml. Boleslav, a také na Sokol Královské Vinohrady.

Branky: 20. Lukáš Mlejnek, 31. Štěpán Motejzík, 38. Lukáš Mlejnek, 44. Lukáš Mlejnek, 44. Lukáš Mlejnek, 57. Radovan Vnuk - 7. Marek Vávra, 14. Filip Ullmann, 15. Jan Svoboda, 18. Marek Vávra, 26. Jan Svoboda, 30. Jakub Slavík, 31. Martin Kubovič, 37. Marek Vávra, 46. Filip Ullmann, 54. Jakub Gruber, 54. Martin Kubovič, 55. Marek Vávra, 60. Milan Fridrich. Střely celkem: 38:52. Rozhodčí: Jiří Müller Matouš Novosad. Vyloučení: 1:1; využití: 1:1. Diváků: 180. Zásahy brankářů: Lukáš Chyna 25, Ondřej Knol 24 Michal Rebro 32. Diváků: 180.