Kromě toho už v rámci přípravy absolvovali Českolipští turnaj v Pardubicích, kde prohráli po prodloužení s domácím týmem a nestačili na Otrokovice. Posléze na domácím hřišti jasně přehráli prvoligový Chomutov 9:4 a ve výrazně kombinované sestavě nestačili na Královské Vinohrady, s nimiž padli po boji 6:7.

V pondělí se pak muži a junioři střetli s druholigovým švýcarským celkem Unihockey Luzern. Mládežnici se svými švýcarskými vrstevníky nakonec uhráli remízu 2:2. Českolipský A tým pak musel se zahraničním soupeřem otáčet nepříznivý průběh utkání, když ještě po poločase prohrával 0:2. Po dvou trefách Karla a jedné brance od Matějíčka a Jirsy však nakonec zvítězil 4:3.

Dále se Česká Lípa utkala na Chodově s nováčkem letošního ročníku Tipsport Superligy, týmem Black Angels, s nímž remizovala 6:6. Následně odcestovala k přátelskému utkání do Chomutova, kde vyhrála po divokém průběhu 13:12. Od srpna pak začíná své účinkování ve skupině Poháru České pojišťovny. V úterý 13. 8. nejprve poměří síly v rámci severského derby s Libercem, další dva duely odehraje na hřištích soupeřů. 26. srpna se tým trenérky Bartošové představí v Ústí nad Labem a 12. září pak v Mladé Boleslavi.

Do nabitého programu pár týdnů před začátkem dalšího ročníku Tipsport Superligy pak ještě vstoupí přátelský souboj v Liberci proti německému týmu UHC Sparkasse Weißenfels, který začíná ve 20:00. Své účinkování ve třetím superligovém ročníku pak Česká Lípa odstartuje doma soubojem s Tatranem Strešovice, který se uskuteční v sobotu 14. září.

„V červenci jsme se zaměřovali především na útočnou hru a zvládání soubojů jeden na jednoho. V srpnu bychom se chtěli koncentrovat spíše na obranu,“ uvedla trenérka Lenka Bartošová. Kádr se nechystá opustit žádná z loňských opor, před startem sezony je ale možné, že ho ještě někdo doplní.

Kádr České Lípy během přípravy na nový ročník tvoří:

Brankáři: L. Chyna, I. Ponomarev, J. Dvořák.
Hráči v poli: M. Dzierža, J. Ekl, J. Hřebřina, D. Jansa, T. Kadlec, J. Jirsa, J. Karel, Jakub Knespl, Jiří Knespl, D. Kněžour, R. Krajcigr, R. Matějíček, J. Merlíček, P. Novotný, D. Pastor, Š. Slaný, J. Spilka, J. Vlček, M. Tichý, L. Mlejnek, J. Hanzalík.

Výsledky přípravy:
Česká Lípa – Chomutov 9:4
Česká Lípa – Královské Vinohrady 6:7
Česká Lípa – Unihockey Lucern 4:3 (2:2)
Česká Lípa (junioři) – Unihockey Lucern (junioři) 2:2
Black Angels – Česká Lípa 6:6
Chomutov – Česká Lípa 12:13

Radek Barkman