Jihomoravané od začátku soutěže okupují vedoucí pozici a Českolipští na něj momentálně ztrácí ze třetí příčky sedm bodů. Českolipští potřebují bodovat i vzhledem k tomu, že by případná výhra mohla definitivně zajistit domácí prostředí pro čtvrtfinále play-off.

V dresu Znojma se v České Lípě představí hvězda, a to uznávaný hráč Milan Fridrich, dlouholetý kapitán Tatranu Střešovice a především národního týmu (na MS v letech 2008, 2010, 2012, 2014).

V posledním zápase Znojmo potvrdilo, že mu střelba branek nedělá velké potíže. Společně s Ústím nad Labem patří k nejproduktivnějším celkům soutěže. Dohromady tato dvě mužstva vstřelila doposud 321 branek a snad pouze českolipské mužstvo se v otázkách produktivity může suverénům letošní sezony přiblížit. Znojmo v posledním kole potvrdilo výrazně ofenzivní charakter výhrou 13:8 s Karlovými Vary, na níž se Fridrich podílel čtyřmi body.

Ale i Česká Lípa má ve svém středu své eso. Tím je Jaromír Ekl, který se pěti body podílel na porážce Ostravy o uplynulé sobotě. V roce 2017 zatím Severočeši ztratili pouhé dva body a navzdory těžšímu losu zatím svěřenci trenérky Bartošové drží třetí místo. V posledních třech duelech základní části však ještě třikrát vyzvou soupeře z horní poloviny tabulky. Kromě Znojma to bude ještě výjezd na Black Angels a domácí bitva proti Ústí nad Labem.

Zápas začíná v českolipské Sportovní hale v sobotu 18. února od 19:00 a vstupné je zdarma.

(fbc)